Перейти до вмісту

Recommended Posts

І у нас зі столу не прибирають, залишають вечерю до ранку душам померших.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

 

Наташа! А ты будешь с этой книжки готовить на праздники? Или может уже приготовила что -то такое эдакое?

Светик, я все по своему готовила

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Светик, я все по своему готовила

Ну воть...а я уже размечталась...что у нас появится новый интересный рецептик из книжки  :gerlcaused:

 

 

А я узнала 2 новых слова колива и креплики))

 

и еще несколько блюд, пока искала креплики

Знатоки есть?

 

кугелис

Спаська замащанка (мачанка)

Перекладанец

Потапцы

Балабушки

Горохляники

Драгалі

Затірка

Зубці

Книші

Лемішка

Перепічки

Пундики

Путря

Соломаха

Тетеря

Урда

Хляки

 

тут подсказки

 

 

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

книшi это пирожки, по-моему. перепички- типа лепешек что-то,перекладенец, уж очень знакомое, пирог кажись,затирка кажись суп типа галушек, а хляки не рубец случайно?

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Сварила с булгуром? Или все же пшеничка?

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ох и ребус ты нам Ланочка загадала! Слова немножко похожи на "обзывалки"

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Анжелочка, так я быстренько смоталась в АТБ за булгуром! С пшеницей я уже опоздала, так и нету её у меня!

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Анжелик! Проверяй!

Книші — житній, рідше пшеничний хліб з борошна тонкого помелу. З готового розчинного тіста зліплювали кругленьку паляничку і, вмочивши в олію ложку, надрізали нею по краю хлібини. Одержані "пелюстки" (п'ять чи сім) витягували, загинали до середини хлібини й притискали ложкою. Іноді замість ложки брали маленьку чарочку, вмочували її вінця в олію й відтискали п'ять-сім печаток, щоб олія затрималася у борозенках. Під "пелюстками" книші зрідка начиняли смаженою на олії цибулею. У м'ясоїд свіжі книші їли із смаженим салом.

Готували цю страву переважно на свята, які випадали у піст (Святий вечір, Благовіщення), на поминки, проводи. Книші обдаровували колядників, з ними відвідували родичів і кумів на різдвяні свята, їх носили діти своїм бабам-повитухам. Нині книші готують зрідка, переважно на Поліссі.

 

Перепічки — замінники хліба. Робили їх з розчинного тіста тоді, коли не вистачало хліба до нової випічки. Закваску не витримували декілька годин, як годилося при виготовленні хліба, а робили значно швидше. Іноді, вчинивши хліб, відбирали частину хлібної розчини, замішували тісто, ліпили невеличкі булочки й випікали, не чекаючи, поки тісто підійде декілька разів.

Пекли перепічки переважно у суботу на сніданок. Сьогодні, незважаючи на те, що хліб домашньої випічки майже вийшов з ужитку, перепічки все ще наявні в селянському харчуванні.

 

Перекладанець на святковому столі дуже добре може замінити або й доповнити кремові пляцки, які так чи інакше переважно присутні на наших святкових столах. Особливо ця випічка підходить для тих, хто не любить або не хоче їсти солодке з різними жирними кремами

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Книши больше у белорусов. Такие пирожки бочоночками. А у нас вот оно что.

Перепичкой у нас бабушка называла просто лепешки. А перекладенец-пирог в несколько слоев.  А затирка где?

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А вот она

Затірка — одна з найдавніших страв, поширених серед слов'янських народів. Круте підсолене пшеничне на яйцях тісто розтирали з мукою у дерев'яних ночовках дерев'яною ложкою, кописткою або рукою доти, доки не утворювалися кульки розміром з горошину чи квасолину. Їх варили в окропі або молоці, іноді у м'ясній юшці. Затірка вважалася готовою, коли тісто спливало. Страва мала борошнисту консистенцію. Споживали її з олією, маслом, смальцем, із засмажкою та й без додатків. Затірка (як і подібні за простотою виготовлення та високою калорійністю галушки) готували на Україні майже щодня.

У наші дні цю страву готують вже не так часто і переважно лише на території Полтавщини та Середнього Подніпров'я.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Затирка угадана точно. У меня бабушка ее варила. А мы никто не умеем и не знаем как. А спросить уже не у кого. Хотя я ее никогда не любила, а мама и дед очень. Вообще дед любил борщ, но если бабушка спрашивала какой суп сварить, то дедушка говорил , что затирку.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я вообще этих слов не знала  :girl_red:

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну ты ж москалик гг

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вот они и разгадочки пришли! Лануся, мы с тобой стока нового узнаём! :friends:

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

 

Слова немножко похожи на "обзывалки"

Инночка! Ага! Потешные очень)))

 

Кутя вкусная получилась?

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Ну ты ж москалик гг

 

Я особливий вид москалика...))) :milie_girl_119: :untitled:

 

 

 

Вот они и разгадочки пришли!

 

Инуся! В том посте под спойлером я поставила подсказки 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

 

Кутя получилась вкусная! Уже нема, моему сынуле очень понравилась, он всю и съел! Жаренные орешки и жаренный мак с мёдом - вкуснота!

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Потапцы.... Перепічки

 

Оце знаю тільки. Потапці - гренки не из белого хлеба. Часто делаю из Бородинского, скибочки зажаренные на раст.масле..... ммммм. Можно сверху соленый огурчик с кружочком лука. И сразу вспоминаю свои 6 лет)))) У бабушки.

 

 

Перепічка. Київ. Сама смачна київська перепічка. Сосиска в тесте. Советский фастфуд, дошедший до наших времен. Слово Перепічка знаю тока в этом разрезе.

 

Открытием стало слово Книш. Много людей с такой фамилией знаю)). 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ЗатИрку варила моя бабуся. Але це була швидше каша на молоці. Тобто іли іі солодкою. Перекладинець то пляцок перекладений повидлом.

Але мабуть що таке фуркачі не знає ніхто )))))

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А вот моя кутя, правда чуть переварила, но всё равно очень вкусноIMG_2505.thumb.JPG.11c8ccc0524747739eeb0db84d8e611e.JPG

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

×