Перейти до вмісту

Recommended Posts

Ингредиенты:

квіти кульбаби-400шт
 листя вишні-10шт
 лимони-2шт
 вода-1літр
 цукор-1,5 кг

 

med_gallery_1176_573_437097.jpg               

                                                

Хочу запропонувати  рецепт   меду з кульбаби,який стає нам в пригоді,коли потрібно спекти медівник  чи додати до маринаду.
 
 
                                                                                               Спосіб приготування  
 
Квіти кульбаби промити холодною водою і добре відтиснути. В каструлю  вкинути  добре помиті квіти кульбаби ,листя вишні ,порізаний лимон і залити  водою.  Довести до кипіння і нехай повариться 10 хв.  Зняти з вогню і нехай настоюється добу.
 Відцідити . В сироп всипати цукор  і нехай кипить 15-20хв.
 Гарячим  порозливати в банки. Якщо  хочете зберігати ,то закатуйте металевими кришками.

 

med_gallery_1176_573_1538432.jpg

 

 

med_gallery_1176_622_1584780.jpg

 

https://www.youtube.com/watch?v=tFeFiCmziqM

Змінено користувачем Уляна-ляна

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Оксана! Спасибо большое за рецепт и новое для меня украинское слово! Я не знала, что кульбаба - это одуванчик! 

Дякую тобі за українську мову  :girlprik:

 

И очень красивые фотографии!  :girl_love:

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

 

Оксана! Спасибо большое за рецепт и новое для меня украинское слово! Я не знала, что кульбаба - это одуванчик! 

Такий штучний мед ми використовуємо у випічці ,але він має і лікувльні властивості.

 

 

И очень красивые фотографии! 

А ось тут ,то це вже завдяки  дівчатам з нашого форуму і тобі. Ваші фото такі гарні,що  й собі намагаємось чогось навчитись. Дякую вам !!!

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Моя​ мама варила такой мед и ещё мед с бузины.

Я очень любила его.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

 

что кульбаба - это одуванчик! 
 Ланусик, заметь, как  красиво и   даже  как то нежно, это звучит _ КУЛЬБАБА)) 

 Оксаночка,   девочки, спасибо вам огромное за    такой солнечный   рецепт! :girlprik:

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Спасибо за рецептик! Красиво,уверена - вкусно.Еще говорят,что он чем-то там полезен.(Видео не просмотрела,может там сказали тоже - плохо интернет работает - бастует)

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

еще говорят,что из липы подобное варят и из цветов бузины

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дівчатка, дякую за такий цікавий, смачний і дійсно сонячний рецепт!!

Я ніколи не чула, щоб з кульбабок мед варили. В нас з цих квіточок лише вінки плетуть та кроликам рвуть))

Бджолиного меду хоч і багацько, та баночку такого спробую зварити, щоб мати за лікарський засіб!!

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

 

Моя​ мама варила такой мед и ещё мед с бузины.

 

 

 

еще говорят,что из липы подобное варят и из цветов бузины

Юля,Таня,ми варили  тільки мед з кульбаби, з липи ще  будемо ,як липа  зацвіте.  А от з бузини   ніколи не готували. 

 

 

 

Бджолиного меду хоч і багацько, та баночку такого спробую зварити, щоб мати за лікарський засіб!!

Алл,ми його більше використовуємо для випічки .Але в будь-якому випадку варто зварити. Я читала,що навіть в такому штучному медові зберігаються цілющі властивості кульбаби.

 

 

 

Еще говорят,что он чем-то там полезен

Юля,в відео дівчатка  не розповідають про корисні властивості цього меду,тому я   деяку інформацію коротеньку  напишу тут

 

Лана,Таня,Алла,Юля, Наташа дякую  вам за гарні слова і перегляди  відео наших дітлахів.

 

 

 

Кульбаба відноситься до числа лікарських рослин з широким полем дії. Він росте повсюдно. Люди давно оцінили його корисні властивості і навчилися використовувати його в їжу і для оздоровчих цілей. З кульбаби готують різні кулінарні страви - салати, супи, напої, однак найбільш популярно приготування з нього запашного цілющого меду.

Найчастіше, коли говорять про мед з квіток звичайної кульбаби, то мається на увазі саме приготоване самостійно варення. Такий продукт, зварений в домашніх умовах, теж володіє прекрасним специфічним смаком і дуже корисний.

Мед з кульбаби використовується для оздоровлення печінки, профілактики простудних захворювань, поліпшення травлення і роботи жовчного міхура. Вживають його з чаєм і молоком (по 1 чайній ложці 3 рази на день), намазують на млинці, грінки, додають у випічку. Цей цілющий нектар з чарівних сонячних квіток може стати корисною заміною цукру, шоколаду та інших солодощів. Він має болезаспокійливу, проносну, пом’якшувальну і протимікробну дію. Це дозволяє використовувати його для лікування кашлю, ангіни, грипу, колітів, дисбактеріозу. Мед з кульбаб омолоджує організм, чистить кров, прибирає шум у вухах, покращує обмін речовин, знімає ниркові, печінкові та шлунково-кишкові болі. Цей прекрасний вітамінний продукт, крім своїх численних корисних властивостей, готується з доступних інгредієнтів, тому має низьку собівартість. Не бійтеся заготовлювати його про запас: мед буде зберігатися всю зиму.

 Але  мед з кульбаби може бути шкідливим У деяких випадках варто вживати з обережністю, а то й взагалі відмовитися від нього.

По-перше, хворим на цукровий діабет вживання його не рекомендується, так як при приготуванні використовується значна кількість цукру.

По-друге, людям, у яких коли-небудь мала місце схильність до алергії на будь-які продукти меду, а також з поліалергіями, варто поставитися до його вживання з обережністю.

По-третє, при виразкових ураженнях шлунка та дванадцятипалої кишки, гострому гастриті не варто зловживати цими ласощами, так як у великій кількості він впливає на слизову шлунка і дванадцятипалої кишки подразнюючу дію.

По-четверте, якщо виражена схильність до розладів кишечника та рідкого стільця, теж не варто зловживати таким медом, так як він володіє послаблюючою дією.

Збір і підготовка квіток

 

Нехитрі особливості збирання квітів  та їх підготовка до приготування меду допоможуть приготувати його особливо добре.

·                                 Збирати кульбаби потрібно в період максимального їх цвітіння. Краще робити це в полудень, коли квітки найбільш відкриті. В цей час в них міститься найбільша кількість нектару;

·                                 Звичайно, збирати краще саме ті квіти, які ростуть не по краях автострад і інших особливо забруднених місць, а на віддалених від доріг галявинах, берегах озер і річок;

·                                 Збирати квітки рекомендується, якщо дощу не було хоча б один день. В такому разі на квітах збереться більше нектару;

·                                 Зривати, а краще зрізати потрібно тільки повністю розкрилися квітки;

·                                 Застосовуються безпосередньо квітки, а всі чашолистки видаляються (ми не видаляли)

·                                 Після збору потрібно добре промити квіти під проточною водою. Деякі господині не рекомендують особливо ретельно промивати рослини, щоб уникнути втрати ними частини нектару. Вони по-своєму праві. Однак, тоді треба бути впевненими в їх чистоті, відсутності  дрібних комах і відсутності екологічної забрудненості.

.

 

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Уляна-ляна,спасибо за такую обширную информацию! Я люблю разнотравье,но,по большей части, в чае. Все лекарственные растения(а они все лекарственные,как посмотришь в травник) нужно употреблять с осторожностью.Многие знают о целительных свойствах, а вот о противопоказаниях и дозах мало кто знает.Спасибо интернету - сейчас можно быстро найти нужную информацию по тому или иному растению.Я особо не заморачиваюсь(возможно ,зря) на этот счет.Просто употребляю не постоянно и в умеренных,так сказать количествах то,что мне нравится.но это в чае...Теперь вот подумываю о меде с бузины,думаю,что он от кашля,т.к. сама бузина (цветки) использовала именно от кашля,липовый,скорее всего,будет обладать потогонным эффектом,как и сам отвар из липы..Я ко времени цветения не смогу набрать липу, а мои сами не пойдут - не любят это,ну и липу...только малые,как с мамой надерут((.А вот одуванчики(((У меня на участке в этом году,основная часть,уже отцвела((( - как раз выполола старшая и на венки малой пошла...Сейчас проблемы с ногой и гасать не могу совсем((даже по дому...А так всего этого меда захотелось - ну прям не могу...Раньше все некогда,типа,было с этим возиться.Сейчас времени полно...да и возиться,думаю, что тут и нечего...Особенно если в мультиварке,так считаю...Девочки,кто имеет возможность,не упустите - сделайте и порадуйте себя! Рецепт  :f-0-183: нет.. :0_8e0d2_28d964f1_S:

Змінено користувачем Юлия

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

 

Многие знают о целительных свойствах, а вот о противопоказаниях и дозах мало кто знает.Спасибо интернету - сейчас можно быстро найти нужную информацию по тому или иному растению.

Дійсно,згідна з тобою . Моя мама  постійно варила чаї з трав,але вона з одного зілля довго не готувала,а змінювала одні трави на інші. Адже  на все є своя міра.

 

 

 

Теперь вот подумываю о меде с бузины,думаю,что он от кашля,т.к. сама бузина (цветки) использовала именно от кашля,липовый,скорее всего,будет обладать потогонным эффектом,как и сам отвар из липы..

Я теж маю бажання  приготувати  такі медочки,але з бузиною у нас проблеми,навряд чи знайду. А от липу ще можна  пошукати десь в віддалених  від траси місцях. 

 

 

Девочки,кто имеет возможность,не упустите - сделайте и порадуйте себя!

Так,ще  подекуди цвіте кульбаба,то можна ще зварити. Те,що натуральний мед поза конкуренцією -безсумнівно .але якщо  є ще й такі ласощі,то я думаю,що це теж не погано.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Те,що натуральний мед поза конкуренцією -безсумнівно .але якщо  є ще й такі ласощі,то я думаю,що це теж не погано.

 

Згідна 100%. Ще скажу,що це гарна альтернитива для тих, у кого проблеми з медом по лінії алергії((Мала п"є ,бува, чай з липи,бузину від кашлю давала - реакції нема.Але не завжди можу впхнути ,коли треба.А от від ласощів вона не відмовиться))

  Я прочитала що з бузиною проблеми, я вдома випиляла торік,на дачі тільки.Хочу написати про ягідки цієї рослини,може комусь знадобиться. Дуже-дуже гарно їх сушити,варення чи компот не закриваю.Коли мама була ще живою,то бувало готувала у своєму соку - добавляла у компоти потім та кісіль - у мами тиск був,то кажуть - допомогає.Не знаю,ми не помічали,але погано не було, а колір був надзвичайно красивий.А трапилося колись,що додому не попали - декулька днів були на дачі, а ягід вже назбирала -- дуже багать,як для мене - це ціле відро самих маленьких ягідок.То розстелили на даху й вони висохли.Дівчата,як було гарно пару років використовувати пару років.Місця зайймають дуже мало,а от колір- мама моя дорогая!)))Багато не добавляла,бо смаку не люблю цієї ягоди, але для кольору її й багато не треба.Також само у компоти та кісілі,ще в пироги,кажуть,можна...але,мабуть сиру...

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

×