Перейти до вмісту
Elenka

Огурцы "Нежинские"

Recommended Posts

Ингредиенты:


Огурцы - 3кг
Лук репчатый - 0.5кг
Укроп - 100-150гр
Сахар - 1/2 стакана
Уксус 9% - 1 стакан
Масло подсолнечное рафинированное - 1 стакан
Соль каменная - 2 ст.л.
Перец черный горошком - 15 горошин
med_gallery_10_88_60865.jpg

 

Способ приготовления

 

Огурчики замочить на часа 3-4 в холодной воде

Воду слить

Нарезать огурчики кружочками толщиной 3мм, лук порезать полукольцами,  порезать укроп.

Добавить остальные ингредиенты ( сахар,уксус, подсолнечное масло, соль, перец ) все хорошенько перемешать ручками и оставить на 30 минут.

Банки помыть и очень плотно, утрамбовывая кулачком, наполнить огурчиками .

При наполнении будет выливаться сок  - так и должно быть и доливать его не надо.

 

Стерилизовать:

пол-литровые банки - 20 минут

650 граммовые банки - 25 минут

950 граммовые и литровые банки - 35 минут

 

Во время стерилизации  сока в банках будет достаточно. По истечении времени стерилизации закатать банки прокипяченными крышками , перевернуть и укутать  до полного остывания .

 

Блюдо рассчитано на: из этого количества  на выходе -  5  650гр банок

Время приготовления: 1 час

 

Примечание

 

Огурцы пока стоят 30 минут (у меня чуть больше постояли), сильно пускают сок  и  успевают просолиться и промариноваться за счет тонкой нарезки. Лишние соль-уксус удалятся с огуречным соком.

 

Сказать что это вкусно - ничего не сказать. Великолепно! Но больше всего меня удивило знаете что? Свежесть этого салата!

Просто удивительно, что вкус у него и запах как у свежего! 

 

С оставшимся маринадом можно сделать свежий салатик с капустой, добавив еще огурчиков.

 

Эти огурчики  родом из города Нежин  Черниговской области.

Вот такой памятник  есть в этом городе.

 

post-55-0-00912400-1438888245.jpg

 

 

Рецепт от Ирины-Орешек с ХП. Спасибо большое автору!

 

Фото огурчиков от Ирины-Ринишек  :flowerss:

 

Фото памятника Огурцу от  Аллы-Алцёна :flowerss: 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Сегодня закрыла 2 пробные баночки. Лена, спасибо за рецепт! я так долго от него отмахивалась потому что у меня  велосипеда не было  не знала как стерилизовать

 

gallery_33_416_621936.jpg

Спасибо Еленке, которая меня, дремучую, научила как считать время стерилизации. Возможно для кого-то это и не представляет сложность, а для меня - так сложность сложнейшая! Я никогда не знала как считать время стерилизации

 

ИРА,  стерилизация считается от момента закипания воды в кастрюле. У меня ни разу ещё не были мягкими продукты. Попробуй сделать все по рецепту. Обязательно получиться!

 

 

Воспользовалась также и этим советом. Получился очень вкусный салат! рекомендую

Ира, салат закрыва года 4 и не надоедает. Стерилизация меня не пугает, с ней как-то спокойнее, рецепт испытан и проверен. Интересно, что когда открываешь банку, салат пахнет свежими огурцами.
Кстати, в оставшийся маринад строгаю капусту на Бернере, очень вкусный свежий салатик получается.

 

 

 

еще забыла дописать - салат совершенно нефотогеничен)). Кстати, попробуем одну баночку на днях - чтоб хоть знать, из-за чего я колотилась несколько дней))))

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

немного интересного про этот салат и про город Нежин и про нежинский огурчик

 

 

 

Його Величнiсть нiжинський огiрок
Одним iз найголовнiших символiв Нiжина вважається нiжинський огiрок, це так само або крутiше, нiж херсонський кавун чи торт «Київський». Огiрки не споконвiку культивувались на цiй землi. Можна знайти згадки про поширення огiркiв від XVII ст., причому новi сорти i способи їх приготування завозились iз пiвденних країн. До речi, картопля-годувальниця з’явилась у наших краях значно пiзнiше, а помiдори — аж у ХIХ ст. 
ПОРТРЕТ 
У кулiнарних довiдниках сказано, що нiжинський огiрок — найкращий для солiння. При засолюваннi в огiрках цього сорту не утворюється порожнеч. Крiм того, солонi нiжинськi огiрки мають вiдмiнний смак. Зеленець нiжинського огiрка має цилiндричну форму, середня його вага — 90 —120 г, довжина — 9 — 13 см, шкiрка темно-зеленого кольору зі свiтлими смугами, що доходять до половини плоду, поверхня ребриста i крупнобугриста. 
БIОГРАФIЯ 
Батькiвщина огiрка — Азiя. В Iндiї та Китаї його вирощували з давнiх часiв. У I — II ст. нашої ери огiрки почали розповсюджуватися в Персiї, Афганiстанi, країнах Малої Азiї. Звiдти заїжджими купцями огiрок був завезений до Грецiї, а потім розповсюдився в iнших європейських країнах. 
Але лише в кiнцi XVI столiття, за повiдомленнями iсторикiв, огiрки набули поширення в Українi. Особливо славилося огiрками мiсто Нiжин. За легендою iмператриця Катерина II пiд час своєї подорожi до Таврiї та Криму, зупинившись у Нiжинi i спробувавши місцевих солоних огiрочкiв, наказала й надалi до царського столу подавати тiльки ці огiрки. Користуючись цiєю царською милiстю, заповзятливi нiжинцi постаралися «просунути» на благодатний столичний ринок не тiльки «ключовий продукт», але i баклажани, квасолю, кабачки. Пiсля чого солiння з Пiвнiчної України стало затребуваним ще в 70 країнах. Так свiжi й солонi нiжинськi огiрки, маючи незрiвнянний смак, пiдкорили не тiльки царський двiр, але i всю Росiю, а незабаром — i весь свiт. 
«Цим, — розповiдає завiдувач iсторичного вiддiлу Нiжинського краєзнавчого музею Вiктор Ємельянов, — ми зобов’язанi грекам. 
У 1625 роцi польський король Сигiзмунд III побудував тут, на межi з Росiєю, фортецю i, щоб мiсто росло, дарував його жителям немало пiльг. Збереглися пільги й тодi, коли полякiв вибив Богдан Хмельницький. Вiльна торгiвля привернула до Нiжина багато грекiв, якi тiкали вiд турецького ярма. Вони i зайнялися, крiм рiзних промислiв, огiрковою справою, гiдно оцiнивши унiкальнi властивостi мiсцевого ґрунту й води. 
Пiсля заснування Одеси (1793 р.) нiжинськi греки стали переселятися до тих країв, а огiрковi плантацiї залишилися...» 
«На промислову основу наш огiрок поставили єврейськi пiдприємцi Гольденберги, — продовжує розповiдь пан Вiктор. — Дякуючи їм, вiн потрапив у 1896 роцi до Москви i Санкт-Петербурга, де його почали подавати до царського столу. А звiдти пiшов Європою... Пiсля революцiї, звичайно, все розорили, але потiм спохопилися. У нас в архiвi є дивовижний документ вiд iменi ленiнградських робiтникiв: «Товарищи рабочие Нежинского засолзавода! Вы прекрасно понимаете, что огурец является основной закуской пролетариата. Так что просим вас увеличить выпуск этого продукта...» 
Нинi у Нiжинського консервного комбiнату зовсiм iншi клiєнти, серед них — королева Великобританiї Єлизавета II. Напевно, тому знайти в Нiжинi банку огiрочкiв непросто». 
Чому ж цiнується саме нiжинський огiрок? Одна з гiпотез пояснює це так. Ґрунти, в яких вiн виростає, надзвичайно багатi на iони срiбла. Завдяки цьому нiжинськi огiрочки стають хрусткими i надзвичайно смачними. 
Нiжинський огiрок у гуморi 
Уривок iз полiтично-iдеалiстичної казки «Що б було, якби всi обiцянки Майдану виконали», де фiгурує нiжинський огiрок: 
«...Тим часом у сусiднiх країнах демократiя розрослася пишно, мов бурякова гичка на полях навколо Хоружiвки-сiтi (колишнє село, де народився український Президент). У Росiї вiдбулася Зелена революцiя. Дружина колишнього президента Путiна безуспiшно твердила, що її символ — зелений огiрок — зовсiм не росiйський продукт, а наколотий українцями нiжинський, та її нiхто не слухав. Вiд Москви до Сахалiну росiйськi революцiонери переможно хрумкотiли огiрочками, закушуючи перемогу. Пiд цей хрумкiт губернатори прикордонних з Україною росiйських областей заявили, що збираються до неї приєднатися. Мирити росiян за звичкою поїхали кiлька європейських президентiв i єврокомiсар Хав’єр Солана. Вiдтодi i з’явилася в росiйському фольклорi приказка «нє Солана вам хлєбавшi», якою втихомирювали чергових росiйських сепаратистiв...» 
СУЧАСНЕ ЖИТТЯ НIЖИНСЬКОГО ОГIРКА 
Декiлька рокiв тому нiжинцi вшанували огiрок, встановивши гранiтний його варiант. Матерiал для пам’ятника овочу, який вважається символом населеного пункту вже не одну сотню рокiв, везли аж з Iталiї. За словами автора проекту Леонiда Воробйова, над iмпортною брилою рiдкiсного зеленого гранiту довелося немало потрудитися. Пiсля довгих роздумiв i невдалих спроб довелося звернутися до мiсцевих умiльцiв. Вони й виготовили макет, який став основою майбутнього пам’ятника. Це складна композицiя: льох для зберiгання солiнь, бочка, а над нею — сам огiрок. 
Чорнобильська катастрофа, погiршивши екологiчну ситуацiю в Українi, призвела до значних втрат у вирощуваннi нiжинських огiркiв через хворобу несправжньої борошнистої роси, що розповсюдилася i трохи не звела зi свiту знаменитого «нiжинця». Новi зарубiжнi сорти й гiбриди, якi з’явилися на ринку насiння України, не йдуть нi в яке порiвняння з нiжинським за смаком, ароматом i засолювальними властивостями (нiжинський огiрок мiг зберiгатися в бочцi роками, не втрачаючи високих смакових якостей). Та все ж мешканці Нiжина не дали загинути улюбленим сортам. 
У результатi наукової селекцiйної роботи на основi нiжинських сортiв створено новий гiбрид пiд назвою Левадний F1. Ученi стверджують, що цей гiбрид за смаковими й засолювальними якостями не поступається оригiналу, i головне — вiн стiйкiший до хвороб, пристосований до несприятливих клiматичних умов, до того ж ранньостиглий. Левадний F1 — бджолоопилювальний гiбрид iз переважно жiночими квiтками, призначений для вирощування у вiдкритому ґрунтi. М’якоть у плодiв соковита, нiжна, хрустка, без гiркоти. 
Проте існує й інша думка щодо «фірмового» овоча. Наприклад, для Люби Захаренко, студентки Нiжинського унiверситету iм.М.Гоголя, нiчого особливого в нiжинських огiрках немає: «Ви почитайте оголошення в газетах, там йдеться, що нiжинський завод приймає пiкулi та корнiшони з усiєї областi. Тобто рiзницi нема, вирощені огірки у Нiжинi чи нi. А потiм їх консервують i продають як нiжинськi...» 
Олександр ЯСЕНЧУК.

НIЖИНСЬКИЙ САЛАТ З ОГIРКIВ 
Час приготування: 1 — 1,5 години (разом з нарiзкою компонентiв) 
Iнгредiєнти: 
Огiрки свiжi — 2 кг; цибуля рiпчаста (дрiбна) — 2 кг; сiль —2 ст. ложки без верху; цукор — 3 ст. ложки без верху; оцет — 100 г; олiя — 100 г; перець горошком — 8 шт. на кожну 0,5-лiтрову банку. 
Огiрки нарізати кубиками, цибулю — кiльцями. Додати сiль, цукор i дати постояти 10 — 15 хв. Коли овочi пустять сiк, поставити на вогонь i, помiшуючи, довести до кипiння. Через 10 хв. додати оцет i олію. Пiсля закипання розкладати киплячим у стерилiзованi банки i закривати. 
Подавати можна з будь-якою м’ясною стравою або стравою з птицi. Дуже виручає ця заготовка, коли на порозi гостi: вiдкрили банку, виклали огірки в салатник — уже стiл i не порожнiй! 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Лежал у меня одиноко кг огурчиков, никто их не хотел кушать. Я вовремя увидела рецепт!!

gallery_55_52_35442.jpg

Теперь у меня тоже есть знаменитые огурчики! Спасибо за рецепт, Ленуся!!

Правда, у меня опять проблема с жидкостью. При утрамбовке ничто не выливалось, ее было маловато(( Огурцы мои может не сочные, лежали все-таки сколько?

На фото не очень видно, сколько там сока, но его на 1/4 не хватает. ничего??, будут стоять??

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Алла, извини, поздно увидела....

Конечно будут стоять! Огурцы видимо не сочные были, зато ничего не пропало.:-) 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Лена, конечно не сочные, они уже мягенькие были)) я в водичке подержала, чуть тургора добавилось)) Ну хорошо, будем зимой пробовать, а то до Нежина рукой подать, а их огурцов ни разу и не пробовала :girl-yes:

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В связи с тем, что у меня плита стеклокерамика, то пришлось переделать рецепт. В прошлом году пыталась стерилизовать в духовке. Результат не понравился. В этом году поменяла технологию. В большой кастрюле довела до кипения маринад (но брала 1,5 порции), потом слоями выложила ингредиенты. Довела до кипения, перемешала. Проварила 10 мин потихоньку помешивая.Разложила по простерилизованным банкам 0,5 л ( у меня получилось 7 шт). Закрыла.Накрыла тёплым одеялом. Как обычные огурцы. Надеюсь, что в тепле они ещё дойдут. Результат посмотрим .

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вот дошла очередь и мне готовить огурчики.

У меня получилось 6 поллитровых баночек.я засунула в 2 мультиварки на программу пар.счс закатаю их.

 

Девочки- а вы заказываете ключом или баночками с крышками ?а то я только кетчуп да томат такими крышками.. наверняка же зря переживаю?

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Таня, я закрываю по разному. Все стоит прекрасно. Но проверять надо, как-то было у меня несколько крышек, которые протекали.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Девочки, закрывать в мультиварках- фантастика!!!!!

Играясь нарезала огурчики,быстренько перемешала все. Потом в баночки.установила время 20 мин и пошла на диван (спина болит,вроде как диск выпал,сил нет уже....)

Мультиварка пропищала- вытащила,закатала.готово!

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вчера закрыла этот салатик, маринад остался и немного кружочков огурцов, пошинковала туда капусту и через часик был готов очень вкусный салатик к ужину, а сегодня он стал ещё вкуснее. Рекомендую!

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А я купила сегодня огурцов,и закрою ещё. Немножко.опять в мультиварках.

Мне сам процесс понравился))))

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Кстати, в прошлый раз я на оставшемся маринаде сделала капусту и простерилизовала 1 баночку. Вкусненько получилось!

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Порезала я огурцы на комбайне,мне кажется тонко...но уже как есть.стоят мои баночки уже стерилизуются.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

×