Перейти до вмісту

Recommended Posts

Христос народився! Славімо його!

Дівчата, я тут подумала: а хто як кутю робить? Я точно знаю, що в одному регіоні господині роблять абсолютно різними способами. От мені стало цікаво, хто звідки і як робить. Може давайте, створемо окрему тему і туди напишемо рецепти і спосіб?

Я перша 🙂

я родом з Черкащини, моя мама народилася в селі-бАтьківщині Тараса Шевченка і ми робимо кутю так (роблю завжди дуже багато, бо ми її дуже любимо і можемо їсти на сніданок, обід і вечерю):

пшениця - 3 стакани

ізюм - 300 гр

мак - 250 гр

грецькі горіхи - 200 гр

ліщина - 200 гр

мигдаль - 200 гр

мед - за смаком

узвар:

сушені яблука, сушені (обов'язково домашні) абрикоси і сушено-підкопчені груші. 

Звечора я варю узвар, роблю дуже крутим, таким, що коли він готовий, то в 10-ти літровій каструлі буде половина ягід. Абрикоси обов'язково домашні, бо у них є саме той незамінний присмак і аромат, у імпортної магазинної янтарної кураги такого немає. А груші - то окрема стаття. Такі груші роблять тільки на маминій бАтьківщині - вони сушені і злегка підкопчені, їх на велику 10-ти літрову каструлю потрібно всього 4-5 штук. І ніякого цукру в узвар!

Для каші варю пшеницю в пропорції 1:2 на дуже повільному вогні. Якщо пощастить купити вже оббиту пшеницю, то вариться набагато скоріше, але таку можна купити тільки з рук на базарі, а я туди не завжди маю час потрапити. Каша має бути мастка, розварена, а не просто зварені зерна, як дробини. 

Мак мию, запарюю кип'ятком на пару годин, а потім перебиваю в блендері. І кожного разу, коли я мучу мак блендером, жалкую, що не вмію терти мак макогоном в макітрі, бо в блендері виходить таке собі, молочка з нього не добути. Все думаю знайти якийсь девайс для подріблення маку.

Ізюм промиваю, запарюю кип'ятком. Ізюм на кутю завжди беру круглий, дрібний. 

Горіхи піджарюю, оббираю від шкірки і дрібно перебиваю в блендері (майже до кашки)

У великій мисці змішую все, додаю за смаком меду, ще раз добре розмішую і додою узвар. Кутя має бути консистенції "густої сметани", якщо так можна про кутю сказати. Даю настоятися, щоб зерно набралася макового молочка і олії з перебитих горіхів. Все, кутя готова! Зустрічаймо Різдво!

 

 

20200107_114359.jpg

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Я ніколи її так і не зробила по справжньому. 

У цьому році йшла до родичів,і треба було зробити кутю.. а я не підготовлена...

Зварила рис сухеньким, узвар в скороварці із домашніх сухофруктів,такий був насичений,родзинки залила окропом,волоські горіхи. Меду на смак.І така добра була. Але з пшениці куда б добріше була...

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Танюшо, хочу сказати про кутю із цілоі пшениці. Чесне слово , ніколи навіть не уявляла, що  варена пшениця така смачна))) прямо нямочка)) А ще з іншими інгредіентами , просто неперевершена смакота!

Наталочка, дякую  , що поділилась своім рецептом  куті!:ng16:

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Та я знаю. Не було у мене пшениці) тільки гречка та рис.

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 часов назад, Natali06 сказал:

варена пшениця така смачна))) прямо нямочка)) А ще з іншими інгредіентами , просто неперевершена смакота!

Ага, це точно! Мені дуже подобається поєднання перетертого маку з дрібно подрібнинеми горіхами, такий собі молочно-кремовий смак, а ще плюс варена пшениця теж має ніжно-вершковий присмак, ізюм для контрасту, просто супер. 

Прочитала на днях, що крім величезного символічного значення, кутя ще наш національний суперфуд. І правда, злаки, горіхи, сухофрукти, мед - просто клад всього найкориснішого. 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Кутя у меня с быстророзваримой пшеницы. Было вкусно.

IMG_20200106_152151.jpg

IMG_20200106_152239.jpg

Змінено користувачем Валюшечка

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

×