Перейти до вмісту
Магда

Паска з Олександрійського тіста

Recommended Posts

 

Ингредиенты:

Молоко - 1 літр,
Цукор - 1 кг,
Масло вершкове - 0,5 кг,
Дріжджі живі - 100 гр,
Яйця - 14 шт,
Борошно ~ 1,5 кг
Родзинки - 300 гр,
Коньяк - 50 мл,
Ваніль

20200412_155953.jpg

 

Приготування:

В теплому молоці розвести дріжджі, додати цукор, взбиті виделкою яйця. М'яке масло кімнатної температури (не розтоплене!) розім'яти рукою і додати до опари. Добре все розмішати (можна міксером, а можна просто рукою, стараючись пропустити масло крізь пальці, щоб зменшити його комочки). Повинна утворитися однорідна маса з дрібними комочками масла зверху на поверхні. Залишити на 9 - 10 годин на столі під рушником. Як правило, я роблю це на ніч, а зранку починаю заміс. 

Родзинки промити, залити кип'ятком, відразу злити, обсушити і залити коньяком. Залишити на 20 хвилин. 

В опару додати борошно, спочатку третину, вимісити. Поступово підсипаючи борошно, замісити тісто. Додати родзинки та ваніль, ще трішки вимісити. Тісто має бути рідкуватим, легким, але не липнути до рук. Залишити для підйому в теплі, тісто має збільшитися вдвічі. В середньому це займає приблизно годину. Тісто легке, еластичне, приємне в роботі.

Готове тісто розділити на частини, округлити, наповнити форми на 1/3, залишити в теплі ще на годину. За цей час пасочки мають підрости майже до верху форм, стати легкими на вагу. 

Випікати при 190-200 градусах в залежності від розміру форм від 30 хв. до години. 

Я завжди роблю пів порції (мені так легше вимішувати і, крім цього рецепту я ще печу папушняк, так що нам вистачає 😀

З половини порції в мене виходить 4 великих паски як на фото. 

Рецепт дуже простий і завжди виходить. Коли я вперше пробувала пекти ці пасочки, вони в рецепті називалися італійськими, але пізніше, коли я більше читала про паски та великоднє тісто, то таки дійшла думки, що це паска з Олександрійського тіста. Та як їх не назви, вони все рівно будуть смачнющими :) М'якиш виходить пухкий, ароматний, не крихкий, пасочки довго не черствіють. 

Ці пасочки вдаються навіть новачкам, головне не боятися і робити. 

 

 

IMG_20180407_140552.jpg

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Наташа! Дякую за чудовий рецепт!

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@lana19, Дякую ))), і дякую, що привела до тями мій рецепт. Чогось з планшету я не можу нормально оформити допис, мабуть, мені потрібні якісь додаткові заняття)))

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Натулічка, сонечко, дай я тебе розцілую!!!😘😘😘

Бачу всі  печуть цю пасочку, а ми навіть не чули((( 

дякую , моя дорогенька, за рецепт!!!❤️👏🏻

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, Natali06 сказал:

Натулічка, сонечко, дай я тебе розцілую!!!😘😘 😘

Ой мені дуууже приємно! :air_kiss:  Цей рецепт дуже простий і завжди радує результатом, паски виходять смачні, запашні і рівненькі. Я завжди печу за цим рецептом і ще обов'язково папушняк (а поки не відкрила для себе папушняка, то пекла дуже здобну паску на жовтках). Олександрійська паска легка, здобна, повітряна, а папушняк важкенький, вологий. Обидва рецепти смачнющі і на якомусь одному з них наша сім'я не може зупинитися)))

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Наташенька, такие ровные пасочки !!! Так и манят их спечь!

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 минут назад, inucya сказал:

Наташенька, такие ровные пасочки !!! Так и манят их спечь!

Дякую, Інна, тісто дуже приємне в роботі, мені вже самій кортить напекти пасочок))). Вже подоставала свої записи, перечитую форум, вже хочеться святкових клопотів)))

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
20 минут назад, fronya40 сказал:

Магда,а яка тут глазурь?

Таня, тут цукрова глазур на желатині

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Гарна дуже,така гладенька.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 часов назад, fronya40 сказал:

Гарна дуже,така гладенька.

Дякую, мені самій подобається)))

Я для себе при роботі з цією глазур'ю зробила висновок, що потрібно знайти оптимальний час збивання - якщо не добити, буде текти, якщо перебити, швидко застине і важко буде наносити. Цього року збивала десь 4,5 хвилини, то була густа, я ледь встигла покрити шість пасок. 

А ще для того, щоб глазур на пасочку лягла рівно, я збиваю її в мисці, яка діамеиром трішки більша діаметру самої пасочки, а потім паску акуратно вмочую в глазур, слідкуючи, щоб рівнесенько по краям було. Якщо глазур взбита правильно - вона сама розрівняється на пасочці, потрібно тільки встигнути прикрасити. 

Зараз свою цьогорічну покажу))), глузур трішки перезбита

 

20200418_210652.jpg

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тільки що замішувала цю паску, і зрозуміла, що в пропорціях борошна в рецепті зробила помилку: написала 1,5 кг борошна, але ця кількість борошна на пів порції (на 0,5 л молока). А на повну порцію, на 1 літр молока потрібно десь 2,5-3 кг борошна. Прошу мені вибачити за таку неточність. 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, Магда сказал:

Тільки що замішувала цю паску

Ой, а чого так рано? Ще ж цілий тиждень до свята. :oops:

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, УкраИнка сказал:

Ой, а чого так рано? Ще ж цілий тиждень до свята

Це я для мами. Цього року вона в мене дуже хворіє і вже не в силах спекти сама. А весь наступний тиждень у мене на роботі страшний завал, єдиний вільний день сьогодні, так я напекла, завтра прикрашу, гарненько запакую і відправлю все мамі Новою Поштою. А собі вже буду наступної суботи пекти. 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

×