Перейти до вмісту

Recommended Posts

Ингредиенты:

Горох колотий сухий - 1 стакан
Теляча грудинка - 500 гр
Картопля - 4-5 шт. 
Цибуля - 2 шт. 
Морква - 2 шт. 
Молоко - 1 літр
Телячі ребра копчені - пару штук
Сіль, спеції за смаком, у мене:
  - лавровий лист
  - чорний перець горошок
  - духмяний перець горошок
  - насіння кропу
  - насіння перцю болгарського
  - паприка копчена
Зелень
Сухарики

 

20200423_210706.jpg

Приготування:

Я варю цей суп в скороварці на 6 літрів, тільки не електричній, а такій, що на плиті гріється. Варю завжди багато, продукти в мене розраховані десь на 5 літрів готового продукту. Звичайно, варити можна і звичайній каструлі на плиті, але це буде в рази довше. 

Отже, в каструлю-скороварку скласти відразу добре промитий (щоб не пінився) горох, картоплю, по одній цибулину і морквину (всі овочі цілі) і м'ясо цілим шматком. Про м'ясо окремо хочу сказати. На цей суп я вибираю саме телячу грудинку, м'ясний шматок з хрящиками і тоненькими плівочками. При варці плівочки розімлівають, хрящики теж віддають свій желатин, а м'яско стає м'якеньмим і мастким таким, як в холодці, тільки ніжніше, якось так. Залити водою десь на третину каструлі. Додати всі прянощі і спеції, крім солі. Закрити скороварку і варити з моменту напрання тиску 30 хвилин. 

За цей час на вершковому маслі піджарити дрібно порізану цибулину і натерту на крупній терці морквину. 

Коли приготується горох з м'ясом, з каструлі дістати м'ясо (його гарячим розібрати на дрібні шматочки), натомість туди викласти зажарку, я ще додаю заморожені фенхель, кріп та петрушка, посолити і перебити все добре погружним блендером. 

Вилити в каструлю молоко, додати варене м'ясо і копчені ребра. Обов'язково весь час помішуючи довести до кипіння і проварити пару хвилин. 

Подавати з сухариками.

Суп виходить ну дуууже смачний, запашний, ситний. У нас в сім'ї це фаворит серед супів. На питання "що приготувати, хто чого хоче?" в більшості випадків варіантів немає :) я відразу написала, що варю велику каструлю, але він у нас не затримується. 

 

Я впевнена, що для більшості я взагалі не відкрила Америки, але, можливо, комусь буде цікаво.

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Наталочка, який цiкавий рецепт, а що смачний, то я впевнена! Обов`язково куплю горох i спробую такий суп, бо пахне вiн навiть через монiтор!

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 минуту назад, inucya сказал:

Наталочка, який цiкавий рецепт, а що смачний, то я впевнена! Обов`язково куплю горох i спробую такий суп, бо пахне вiн навiть через монiтор!

Дякую, Іннуся, пахне він справді дуже насичено :), ххоча б раз спробувати варто. 

А у нас вдома горох не переводиться )))  Спеціально для цього супу купую тільки м'ясо і копчені реберця. Правда, сьогодні, з цим карантином і походом в магазин один раз на два тижні, варила з того, що було в хаті, вірніше, без того, чого не було. А не було якраз копченостей, і нічого, смачно все рівно, навіть ніжніший мені здався. І ще я хліба не печу вже тиждень, все паски поїдаємо, то не було і сухариків ))) Така собі лайт-версія)))

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ого цікаво! Я варю горохову зупку,але жодного разу не давала молока,і подумати не могла,що молоко мясо і горох може бути в одній тарілці.Обовязково спробую!Дякую за ідею.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@ГалинкаМалинка, дякую. Дуже надіюсь, що тобі сподобається, бо, як на мене, це дуууже смачно (як каже моя мама в таких випадках: "хвали мене, моя губонько, бо вкушу" :biggrin:)

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ох .Наталочко. умієш ти нагнати   апетит :smilie_essen:  Я люблю горохові супи. але   твій суп назвичайний! Його  просто необхідно посмакувати!!!:i_am_so_:

Наталочко. дякую. що балуєш нас такими рецептами! :flowerss:

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Natali06 сказал:

Його  просто необхідно посмакувати!!!:i_am_so_:

Дякую, Наталю, мені так приємно :girl_curtsey: І дуже надіюсь, що таки справді суп всім сподобається 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Наталонька, дуже дякую за цей суп:flowerss: Вiн дуууже смачний! До этого супа, моя семья гороховые супы есть ни вкакую не хотела. А тут даже добавку просили!

IMG_20200519_175841.thumb.jpg.0080abe5ed68d8efc531d6505dfcc878.jpg

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@inucya, Дякую, мені дуже приємно! Це найбільша приємність :)  Дуже апетитний супчик у тебе на фото, і я б оце такого з'їла б, якраз похолодало - хочеться "зимових" супів. А то я, як та черепаха з Веселої каруселі з дитинства (що за сезонами не встигала перевдягатися), сьогодні окрошку зробила :)

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

×