Перейти до вмісту
Магда

Телятина запечена

Recommended Posts

Ингредиенты:

Телятина цілим шматком 1-2 кг

Сіль - 3 ст.л.

Вода - 3 л.

Орегано

Перець чорний мелений

Мускатний горіх

Паприка копчена

Часник сушений

Оливкова олія

20200511_094820.jpg

 

Метод

Для цього рецепту я стараюся купити гарний шматок телятини, без пліви, жиру, рівненько обрізану.  У нас така частина туші називається "лінивчик". Назва говорить сама за себе))). 

Свіже м'ясо замочити у воді, в якій розведена сіль з розрахунку 1 ст.л. на літр води. Такого розсолу потрібно стільки, що б шмат м'яса вільно лежав у посудині і був покритий рідиною десь на три пальці. Посудину з замоченим м'ясом (у мене від недавна Ось така :) ) поставити в холодильник на три дні. За цей час потрібно пару раз змінити розсіл. 

Перед запіканням за пару годин м'ясо дістати з холодильника, добре обсушити і натерти спеціями за смаком. У мене це орегано, чорний свіжезмелений перець, мускатний горіх, копчена паприка і сушений часник. Всі спеції змішати в окремій мисочці, додати оливкової олії стільки, щоб вийшла густа така суміш. Добре натерти м'ясо. 

В деко поставити решітку, на решітку викласти м'ясо. Нічим не накривати, не замотувати. Запікати в духовці при 170 градусах до темперетури готовності м'яса 70-73°С. 

Готове м'ясо відразу замотати у фольгу і залишити вистигати на столі. Зберігати в холодильнику у тій же фользі. 

Все. Дуже просто і смачно. М'ясо чудово зберігається в холодильнику, шматочок, який на фото - це вже залишок від 2-х кілограмового шматка, йому вже 6 днів, а він не втратив ні смаку, ні аромату. Я постаралася передати на фото яким сочним виходить це м'яско, абсолютно не сухе і не "давке", як може бути телятина чи яловичина. Це м'ясо в мене спеціально для сніданків, коли зранку часу і енергії мало, а потрібно сім'ю нагодувати швидко, ситно і смачно. Але прекрасно воно підходить і на легку вечерю із салатом із свіжої зелені, сиром та червоним сухим вином :)

 

20200511_095611.jpg20200511_095109.jpg

 

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Наталочко, дуже смачно виглядає:0_8e0d2_28d964f1_S:

Аж пошукала в Гуглі що за шматок зветься "лінивчик" і нічого не знайшла. Це може вирізка? Чі балик? Бо якщо шмат 2 кіло важить, то не можу вгадати яка це частина.

І ложки солі с гіркою чи під ніж?

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 минут назад, Qween сказал:

Аж пошукала в Гуглі що за шматок зветься "лінивчик" і нічого не знайшла. Це може вирізка? Чі балик? Бо якщо шмат 2 кіло важить, то не можу вгадати яка це частина.

І ложки солі с гіркою чи під ніж?

Аня, беру ось тут: https://myasnuyray.com.ua/ua/product/lenivchik-teljatina-2/#, пишуть, що це лопатка :neznau: Шматок, що на фото був якраз до 2-х кілограм, дуже великий, красивий. Але часто це шматки десь по кілограму. Ці лінивчики завжди так рівненько акуратно обрізані, без пліви і з мінімум прожилок, видно, це "винахід" тамтешніх м'ясників :) Куплю новий - зфоткаю, бо зараз у мене вимочується шматок м'яса, який я купила у Метро, коли були на закупах - то, взагалі, я навіть собою залишилася незадоволена, що умудрилася купити таке неякісне м'ясо(((

А солі даю щедро, з гіркою.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На фото лінивчик схожий на "дитяче м'ясо", яке в нас так називають :confused:. Я його скілки раз купувала і завжди воно довго готувалося і було якесь не м'яке. Але розмір в нього десь 500-600 г. Лопатка в нас зовсім інакше виглядае. Наталочко, може коли фото буде, я зможу впізнати :smile:.

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

:biggrin: Я тепер ще більше шкодую, що купила в тому Метро те м'ясо :)  Так би зараз швиденько зфоткала б нормальне м'яско, і все б зразу вияснилося. А тепер доведеться готувати той "неліквід".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А мені здається- це крестець. Саме добре м'ясо. 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Магда,   спасибо за то,  что поделилась  рецептом. 

Возможно часть мясная - что  почечная.  Не похоже?  

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Elenka, будь ласочка, надіюсь, що тобі сподобається. А "почечная" - я навіть не знаю такої частини :neznau:Мабуть, кожен регіон має свої специфічні назви. Виробник, у якого я беру це м'ясо пише, що цей шматок вирізається із лопатки :neznau:. У мене на фото на зрізі видно прожилки, тобто це не балик, точно, і зверху у шматка немає пліви, просто акуратний зріз м'яса гострим ножем.  Я сама думаю, що це таки лопатка, але вирізана дуже вправно і акуратно.

А запекти таким способом, я думаю, можна любу частину туші. Мені здається, можна, навіть, нерівний шматок, просто його доведеться стягнути ниткою. 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну ось, як і обіцяла - фоткаю свого "лінивчика". Шматок заважив 1,860 кг. І це таки лопатка, просто так обрізана. Шматочок чималенький, якраз впритик під мою гастроємність і на 3 літри води. 

20200518_185122.jpg

20200518_185748.jpg

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
 
 
 
 
15 часов назад, Магда сказал:

Ну ось, як і обіцяла - фоткаю свого "лінивчика".  

Шо гарний, то гарний!!!:vkusno1:

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Это 99% крестец. ( Судя по фото)

А вот интересно, если это приготовить в мультиварке на выпечке.  Сколько по времени? 

 

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 часов назад, fronya40 сказал:

А вот интересно, если это приготовить в мультиварке на выпечке.  Сколько по времени? 

 

Хто зна, навіть не задавалася таким питанням, думаю, доведеться методом "научного тика" - перевіряючи весь час температуру м'яса термометром. Тут головне не пересушити. Цікаво. Таня, якщо зробиш - похвастаєшся потім?

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

×