Перейти до вмісту
Natali06

Булочки к завтраку на закваске

Recommended Posts

Ингредиенты:

Молоко - 80г

Сахар - 40г

Соль - 2г

Яйцо -1 шт

Мука пшеничная - 260г

Закваска пшеничная 100%гидратации (активная) - 130г

Масло сливочное (мягкое) - 30г

 

Форма для выпечки - 20*20

large.1771239403_DSC_8542.jpg

 

Метод

В чаше миксера  смешать молоко, сахар, соль, яйцо, закваску и муку. 
Замес в течении 5 минут.
Затем частями добавить  мягкое сливочное масло.
Окончательный замес в течении 5 минут - до гладкости теста.

large.DSC06778.JPG

После замеса тесто сразу разделить на 9 частей. Каждая около 66г.

large.DSC06779.JPG

Каждую часть подвернуть в шар и выложить в смазанную маслом форму.

large.DSC06782.JPG

Форму накрыть пленкой.
Окончательная расстойка при комнатной температуре в течении 8-10 часов до увеличения заготовок в 3 раза.

large.DSC06783.JPG

Перед выпечкой заготовки смазать взбитым яйцом.

Выпекать булочки в заранее разогретой до 190С духовке 35 минут до золотистого цвета. 

Готовые булочки охладить на решетке.

Смачного!

large.DSC_8555.jpg

 

Рецепт Meg Tan

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ох, какие же они красивые!!! А вкус наверно:smilie_essen:! Однозначно надо делать!!!

Наташенька, я смотрю они сдобные, сколько раз надо покормить предварительно закваску?

Змінено користувачем inucya

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Иннусичка, рада, что булочки тебе приглянулись! :girl_wink: Надеюсь, что ты , каки я  ))в них влюбишься❤️❤️ Они - прелесть! Что во вкусе, что в приготовлении!

По закваске. Свою 100% я держу  на столе, поэтому и кормлю 2—3 раза в день. А у тебя же 50%? Но думаю, что это не критично: любую закваску, после холодильника , нужно обновить 2-3 раза. Дать бактериям дрожжей набраться « сил» .Тогда они покажут хороший подъем в выпечке

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Наташенька, а муки скока?, а то  я на глаз сыпать не люблю:biggrin:.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ааааа)). Иннусичка ):molitva::molitva:  муку дописала . Можно сыпать)))

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Наташа, такие восхитительные булочки!  Обязательно приготовлю такие,  закваска хмелевая живет у меня.  

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 часов назад, Elenka сказал:

 закваска хмелевая живет у меня.  

Леночка, спасибо!  Надеюсь булочки тебе понравятся! 

Вопросик: хмелевая у тебя ржаная? Или переведешь на пшеничную? Если  решишь на ржаной печь , напиши пожалуйста результат. Потому что я  ржаную  только выращиваю... 

7 часов назад, fronya40 сказал:

Красотульки.

И вкуснотульки!!))) 

Танечка, спасибо!

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Наташенька, булочки я уже спекла и съели, но они оказались сладкие, сын ел их не с супом, а с молоком и вареньем! А если сахар уменьшить грамм до 10, можно?

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Иннусичка, та таки да, они  немного сладкие( Поэтому они хороши больше к чаю  с масличком или к молочку)

Хотя...)) сегодня приезжал зять и « дужэ гарно « ел их с маслицем)))

По уменьшению сахара в рецепте,  я склоняюсь к белому солоду. . Но точное количество проверю и отпишусь. Чтобы булочки были хороши не только  к чаю , но и к завтраку. 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Наташенька, закваска  у меня пшеничная.  

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зрозуміла) Ты ее сразу выращиваешь пшеничной?

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Да,  сразу,  варю отвар хмеля,  затем мука и 1ч. л меда. Далее как все закваски. 

Ржаная была у меня когда-то от Viki,  кажется,  очень нравилась,  я часть ее переводила в пшеничную. 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Наташа, а у тебя что эта закваска ржаная? Булочки такие беленькие. Хочу испечь на днях,у меня тоже только ржаная .

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Танюша, здесь я использую пшеничную закваску.  У меня на кормлении 3 закваски( пшеничная, ржаная и левито)  Думаю, что можно приготовить  и на ржаной  закваске. Если она сильная( хорошо растет при кормлении) то почему бы и нет?)

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Несу свої булочки на "разбор польотов". Пекла перший раз на заквасці, дякую @Natali06: в суботу зранку отримала на Новій Пошті свій скарб від Наталі і термошила її до ночі: наче й перечитала все про закваски, а як дійшло до діла, то дивлюся на ту баночку, і підійти до неї страшно - відразу скільки перекручених варіантів мозок видавав :smile3: Але Наталя мужньо вислухала і відкинула всі мої безумні ідеї і таки направила мене в правильне русло :flowerss: 

Тісто дуже приємне в роботі, мені рідко таке вдається, але все таки я десь напартачила, бо маю багато зауважень до себе: 

- булочки дуже добре підросли, але в них немає такої гарної купольної шапочки. Може, я рідко їх розклала на деко?

- булочки вийшли жирні - я погано вимісила тісто?

- текстура м'якиша вийшла не така "пір'їста", а більше губчаста, я їх перепекла?

- до посадки в духовку булочки мали рівненькі гарненькі шапочки, а в духовці на них почали надуватися пузирі

- і найголовніше - булочки мають кисло-солодкий присмак, вони довго розстоювалися (10 годин при температурі десь 22 градуси)?

Але, булочки все рівно вийшли дуууже смачні, тісто структурою і на смак геть не схоже на дріжджове. А ще їх у мене вийшло дуже багато (довелося робити подвійну порцію :girl_red:), так що запрошую всіх до себе на сніданок! 

Однозначно, буду пекти ще. Приймаю критику і зауваження. 

 

20210124_093522.jpg

20210124_095955.jpg

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Наталочка, привіт  дорогенька!

Зараз ми обсудимо всі нюанси, АЛЕ! головне ти почала пекти на заквасці!!!:smile215:

Нічого страшного немає , що десь трохи вийшло не так  як хотілося)) Все таки давай зробимо  скидку на те, що  це перший раз.)) 

1 час назад, Магда сказал:

булочки дуже добре підросли, але в них немає такої гарної купольної шапочки. Може, я рідко їх розклала на деко?

Окрім того, що  деко може бути більшого розміру, є ще один нюанс- це гарна формування. При правильному формуванні  верх тіста  має гарне натяжіння  і гази, які утворюються піднімають верх тіста рівномірно. А правильне натяжіння не дає  виходити цим газам.

 

1 час назад, Магда сказал:

булочки вийшли жирні - я погано вимісила тісто?

Такого не повинно було бути, тому що вага масла там не дуже велика .А чим ти  вимішувала?  Я майже все вимішую  в хлібопічці. Зараз умудряюсь це робити навіть з вологим тістом.

1 час назад, Магда сказал:

текстура м'якиша вийшла не така "пір'їста", а більше губчаста, я їх перепекла?

Якщо тісто недомішане  і масло не розійшлось в самому тісті, то при цьому якраз і порушується вся структура мякуша. Якщо перепекти, то вони будуть більш твердішими і сухішими. 

Більш схиляюся до недомісу.

1 час назад, Магда сказал:

і найголовніше - булочки мають кисло-солодкий присмак, вони довго розстоювалися (10 годин при температурі десь 22 градуси)?

Вчора  я бачила, як твоя закваска ну дуууже гарно росла ). мабуть ій сподобалась подорож )))  Тому можливо для підйому тіста ій знадобилося менше часу. Наступного разу  спрлобуй зменшити час до 8 годин.

1 час назад, Магда сказал:

так що запрошую всіх до себе на сніданок! 

Щиро дякуємо за запрошення! :girlprik: 

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
31 минуту назад, Natali06 сказал:

Нічого страшного немає , що десь трохи вийшло не так  як хотілося))

Це правда, я така горда собою :smile419:Тісто таке класне вийшло, таке приємне в роботі, так прекрасно натягувалося, але я тими заготовками просто в шашки грала))) старалася розмістити їх на деці, а булочок вийшло 23 штуки - ніяк рівномірно не виходило розкласти))) Вимішувала комбайном, насадка крюк, чітко витримувала час, вказаний в рецепті, але під час формування руки весь час змащувала маслом. Наступного разу буду довше місити.  І пекла я в тонкому тефлоновому деці, в ньому ж скоріше пропікається, ніж у склянній формі, цього я не врахувала. І да, закваска в мене росла прекрасно! Під кінець вона таки втекла з літрової банки)))

Довго я задивлялася на закваски і любовалася твоїми хлібами, дякую, що підтримала, я дуже рада, що наважилася спробувати :girl_curtsey: Тепере в мене ще сьогодні пампухи на підході :girl_love:

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, Магда сказал:

так прекрасно натягувалося, але я тими заготовками просто в шашки грала

 супер! Цей нюанс ,як то кажуть , вичєрківаєм)))     

4 часа назад, Магда сказал:

Вимішувала комбайном, насадка крюк, чітко витримувала час,

 Наталочка, розумію, що все це складно, але  час це дуже відносно. Тому що і самі комбайни( чи хп) у нас різні і  борошно.  Тому я завжди хочу показати консістенію  тіста. Мені здається, що так зрозуміліше . Але якщо я не права, ви мені підказуйте, як вам зручніше.

4 часа назад, Магда сказал:

Довго я задивлялася на закваски і любовалася твоїми хлібами, дякую, що підтримала, я дуже рада, що наважилася спробувати :girl_curtsey: Тепере в мене ще сьогодні пампухи на підході

Тепер- червона лінія!  Головне не панікуй! Пам"ятай ми завжди з  тобою! Закваски це не є щось нереальне. Але вони  вимагають трохи  нашоі уваги і любові)))  Я завжди порівнюю  закваски з  квітами. мабуть тому що  досягти краси іх  треба доглядати))

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ооо, дещо забула. Про кількість. Дивлячись на своє деко, порахуй  скільки булочок туди має поміститись. Далі, тісто треба зважити і поділити на ту кількість , що плануєш.: так булочки будуть завжди гарні, однієі ваги, а значить одного розміру. І не будеш ламати голову куди втулити ще одну)))

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 часов назад, Natali06 сказал:

Про кількість.

Точно! Але ж то думати треба було :biggrin: А я по рецепту пальчиком водила і робила все як написано))) Ну, за другим разом я вже так зроблю, правда, ми ще не поїли перші мої творіння, а я по гарячих слідах хочу вже знову пекти)))

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Іж більш активно))) бо ще ж скільки всього треба  спробувати)))))

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Какие же чудесные булочки получаются. Делаю сразу двойную порцию и пеку 15 шт. Сын сметает только так их. Спасибо вам за рецепт. Для меня он стал спасением, так как батон никак не могу испечь идеальный.

IMG-20211230-WA0010.jpeg

IMG_20211230_083210.jpg

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Nastysena , спасибо вам за  такой аппетитный отчетик! Какие же они у вас пушистые! Просто прелесть!!!

очень рада, что рецепт пришелся вам по вкусу! 

3 часа назад, Nastysena сказал:

Батон  никак не могу испечь идеальный

Почему? Расскажите, что именно не получается? Сама формовка ?

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 30.12.2021 в 13:34, Natali06 сказал:

@Nastysena , спасибо вам за  такой аппетитный отчетик! Какие же они у вас пушистые! Просто прелесть!!!

очень рада, что рецепт пришелся вам по вкусу! 

Почему? Расскажите, что именно не получается? Сама формовка ?

Думаю, расстойки не хватает. При выпечке он у меня сильно рвется сбоку, хотя пеку на камне.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

×