-
Content Count
794 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
127
Content Type
Profiles
Статьи
Forums
Gallery
Calendar
Everything posted by Магда
-
Оце прям про мене, але я роблю геть по-лінивому: у велику скляну каструлю викладаю курячі стегенця, замариновані в сметані з гірчицею в зернах, накриваю її рідною перевернутою кришкою, а в кришку висипаю пакет заморожених овочів, збризкую їх оливковою олією, підсолюю і в духовку. За пів години у мене вечеря з м'ясом і гарніром) Але отакої суміші я не купувала, треба буде зайти, спробувати, дякую за наводку
-
І ще я) У нас перший в цьому сезоні зелений борщ з молодою кропивою і шпинатом) смачноооо
-
Ингредиенты: Морква - 3 шт. Оливкова олія доя жарки Вершкове масло - 30 гр Мед рідкий - 1 чайна ложка повна Чебрець, орегано, мускатний горіх, свіжезмелений чорний перець горошок, Сіль Лимонний сік Крем-сир - 100 гр Фета - 100 гр Часник (у мене зелений) Розігріти велику сковорідку, у мене 28 см, бризнути оливкової олії, моркву порізати на брусочки і викласти на гарячу сковороду одним шаром. Обжарити з усіх сторін, накрити кришкою і смажити на маленькому вогні доки не пом'якшає та не зарум'яниться, у мене це зайняло на кожен бік хвилин по 20, але все залежить від моркви і розміру брусочків. Далі додати вершкового масла, воно має добре пройтися морквою, а після цього полити зверху рідким медом, струсити сковорідку аби все добре перемішалося, додати спеції і закаремелізувати моркву. Готову моркву на сковороді збризнути лимонним соком. В блендері перебити крем-сир з фетою та часником, викласти на пласке блюдо, зверху розкласти моркву і полити соусом зі сковорідки. Це дуже смачно як закуска чи гарнір до м'яса.
-
Ингредиенты: Молоко - 1 літр, Цукор - 1 кг, Масло вершкове - 0,5 кг, Дріжджі живі - 100 гр, Яйця - 14 шт, Борошно ~ 1,5 кг Родзинки - 300 гр, Коньяк - 50 мл, Ваніль Приготування: В теплому молоці розвести дріжджі, додати цукор, взбиті виделкою яйця. М'яке масло кімнатної температури (не розтоплене!) розім'яти рукою і додати до опари. Добре все розмішати (можна міксером, а можна просто рукою, стараючись пропустити масло крізь пальці, щоб зменшити його комочки). Повинна утворитися однорідна маса з дрібними комочками масла зверху на поверхні. Залишити на 9 - 10 годин на столі під рушником. Як правило, я роблю це на ніч, а зранку починаю заміс. Родзинки промити, залити кип'ятком, відразу злити, обсушити і залити коньяком. Залишити на 20 хвилин. В опару додати борошно, спочатку третину, вимісити. Поступово підсипаючи борошно, замісити тісто. Додати родзинки та ваніль, ще трішки вимісити. Тісто має бути рідкуватим, легким, але не липнути до рук. Залишити для підйому в теплі, тісто має збільшитися вдвічі. В середньому це займає приблизно годину. Тісто легке, еластичне, приємне в роботі. Готове тісто розділити на частини, округлити, наповнити форми на 1/3, залишити в теплі ще на годину. За цей час пасочки мають підрости майже до верху форм, стати легкими на вагу. Випікати при 190-200 градусах в залежності від розміру форм від 30 хв. до години. Я завжди роблю пів порції (мені так легше вимішувати і, крім цього рецепту я ще печу папушняк, так що нам вистачає 😀) З половини порції в мене виходить 4 великих паски як на фото. Рецепт дуже простий і завжди виходить. Коли я вперше пробувала пекти ці пасочки, вони в рецепті називалися італійськими, але пізніше, коли я більше читала про паски та великоднє тісто, то таки дійшла думки, що це паска з Олександрійського тіста. Та як їх не назви, вони все рівно будуть смачнющими :) М'якиш виходить пухкий, ароматний, не крихкий, пасочки довго не черствіють. Ці пасочки вдаються навіть новачкам, головне не боятися і робити.
-
Моя цьогорічна пасочка. Замісила пів порції, вийшло 4 штуки: 2 по 750 грам та по одній 900 та 650 грам. Великі трішки недоростоювалися - вони злегка "вишкірилися", але прикрашати нічим не хочу, будемо з такими святкувати
-
Ого, оце ти герой! Я руками скільки здобного тіста не вимішу. Я максимум, що можу вимісити - це 3 кілограми тіста на хліб тартін. Там я мішу виключно руками, мішу повітряним замісом і води додаю в процесі замісу ще грам 100-150 поверх рецепта. І там у мене руки відпадають і в спині кілок. А здобне тісто я так добре руками не вимішу, мій ручний заміс не порівняти з замісом у хлібопічці. Тут я краще зроблю два заміси в хлібопічці, ніж один руками. Це правда, сил і бажання щось робити немає. На фоні загального треша і війни я ще у березні похоронила маму. Депресія і стрес накрили, але я зрозуміла, що ніхто, крім мене, мене в пучок не збере. Тому сім'я, робота, паски, крашанки, віра у вищу справедливість тримає нас на плаву. Колись все має стати нарешті добре, тримаймося.
-
Світлана, рекомендую спробувати! Цей папушник заслуговує бути в святковій великодній корзинці! Якщо цікаво, з моїх власних вражень та висновків: - тут, як ні в якому жодному рецепті, відчувається різниця між ручним замісом та замісом в хлібопічці. Крюком в комбайні не місила, тому не скажу. При ручному замісі паска виходить більш збитіша, важча, але ніколи не осідає, я навіть пекла один великий папушник з кілограма тіста. А при замісі в хлібопічці тісто дуже пухке, але ж і дуже здобне. Якщо пекти маленькі пасочки, то можливо, вони швидко пропечуться і не осядуть. Я ж люблю великі паски, то і печу в великих формах. В одну форму вкладаю десь 710 грамів тіста. Готова пасочка дуже ніжна, м'якусінька, але дуже здобна, важка все ж трішки зменьшується в об'ємі. На виході у мене виходить пасочка приблизно 670 рам. Найсмачніша вона через пару днів після випікання. - кожного року печу за двома рецептами: папушник та паску з олександрійського тіста. Це дві кардинально різні паски. Олександрійська дуже пухка і легка. Печу в тих самих формах, олександрійська виходить в двічі більша за розміром, ніж папушник з того ж самого об'єму тіста. Але вони наскільки різні, що відмовитись від якоїсь одної я не можу)
-
Ну, наче, слава Богу, цього разу вдалися) такі пухкі, що бочка відразу приминаються, доводиться гарячими крутити їх на подушках щоб не деформувалися. Ну от що їм не так першого разу було?
-
8Пекла сьогодні папушник. У мене кожного разу це лотерея( Цього разу пекла на львівських дріжджах, бо ніколи було бігати шукати "духмяну хату". Все інше як завжди, а, ще борошна дала на 20 грамів більше. І знову у мене осіли мої пасочки( Так гарно підійшли, пекла при 160 градусах годину, температура м'якуша 99 градусів. Зараз поставила нову порцію, цього разу борошна дала вже на 40 грамів більше, опару зробила на топленому молоці. Подивимось... Я вже схиляюся до того, аби почати пекти в паперових формах на шпажках, і потім підвішувати їх по типу панетоне. Але у мене якесь внутрішнє неприйняття паперових форм, мені дуже не подобається паска в папері, та і розміри у тих форм маленькі Ось мої невдахи(
-
"Золотий стандарт" цільнозернового хліба (авторський рецепт Світлани Кучерявої)
Магда posted a topic in Из разных видов муки
Ингредиенты: Закваска пшенична 100% вологості - 65 гр Вода льодяна - 200 гр Борошно цільнозернове пшеничне дрібного помолу - 270 гр Борошно цільнозернове пшеничне грубого помолу - 30 гр Сіль - 6 гр Вода льодяна - 25 гр Напередодні приготувати опару (23 гр активної закваски, 23 гр води, 23 гр цільнозернового борошна). Зараз спека, я кормлю закваску в пропорції 1:12:12, тому я опари не готую, а відразу використовую залишок активної закваски після підкормки (3 грами у мене йде на свіжу закваску, а 65 грам на цей хліб). Змішати закваску (або опару), воду і все борошно, залишити на аутоліз на 30 хв. Окремо розвести сіль у 25 гр води. Ввести соляний розчин, поступово вмішуючи рідину в тісто. Заміс я роблю руками методом відбивання, тісто дуже швидко збирається в гладенький шар. Миску накрити плівкою і залишити тісто на бродіння. Автор рекомендує вести це тісто при 23°С, у мене в цю спеку бродить при 25, результат нормальний (спеціально для тіста вмикаю кондиціонер на 24, ле градусник поряд з мискою показує 25). Перші 2 години бродіння робимо складання кожні 20 хв, натупні 2 обминки робимо ламінування. Тобто, всього буде 4 складання і 2 ламінування кожні 20 хв. Після останнього ламінування залишити тісто на 1 годину. Завдяки тому, що використовується борошно дрібного помолу, тісто дуже еластичне, прекрасно тягнеться, легке в роботі. Після завершення бродіння зробити передформовку, дати тісту віпочити хвилин 15-20. Зформувати хліб (автор робить це пеленанням, я все кручу батардом) і відправити в холодильник при 4°С на розстойку на 10-15 годин. Отже, випікати при 250°С перші 15 хв. під ковпаком, далі зменшити температуру до 220°С і допікати ще 15 хв. Дуже простий легкий рецепт, хліб виходить пухкий, ароматний, з приємним злегка вогкуватим м'якушем і красими "дирками", такий собі маленький пузаньчик :) -
Світлана, класна і потрібна штука на господарці, вітаю з обновою
-
Ингредиенты: Підчеревина полоска 800 гр 2 чайні ложки копченої паприки 1 ч.л. паприки 2 ч.л. сухого часнику 1 ч.л. сухого кропу 1 ч.л. чорного меленого перцю 1 ч.л. червоного меленого перцю 0.5 ч.л. італійських трав 1 ч.л. коченої солі + звичайна сіль (я даю тільки зіичайну кам'яну) Почеревину розрізати на два однакових шматки, обваляти в суміші спецій, щільно замотати кожен шматок окремо в пергамент, а потім ще в фольгу. Залишити маринуватися в холодильнику на ніч. В скороварку-мультиварку налити води, аби не діставала до вставки, яка для готуванні на парі, вкинути туди ще лаврового листка та перцю-горошку, на вставку викласти почеревину, отак, як є, в пергаменті і в фользі і готувати під тиском 45 хвилин. Коли пройде час, тиск не спускати, лишати вихолонути в скороварці до кімнатної температури, потім перекласти в холодильник на пару годин. І все, можна їсти. Це рецепт Марії Михальченко https://www.instagram.com/p/C_UdAdKxsuI/?utm_source=ig_web_copy_link, фото теж з її, пізніше додам своє. Частенько користуюся цим рецептом, особливо зараз з відключеннями світла добре мати смачний шматочок в холодильнику. Сало виходить ніжне, роботи та уваги вимагає мінімум, рекомендую.
-
росія напала на Украіну. Війна. россия напала на Украину. Война. путин будь ты проклят!
Магда replied to Natali06's topic in Сарафанное радио
Вчора була трішки приплюснута нічними новинами, а сьогодні натрапила на цікавий пост Мустафи Наєма з аналітикою та поясненням такої поведінки Трампа. І теж схиляюся до думки, що все було розіграно за класичним сценарієм президента-бізнесмена-авантюриста. Що цікаво, сценарій не змінюється вже майже сорок років, змінюються тільки масштаби і ставки. Тепер ставка ми https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FMustafanayyem%2Fposts%2Fpfbid02RzdQUuEnWZKHLufWSohEyUxqKkyaAMRNMaVbqphGqbEDuQSgGEbeZAQPcDBFWqcDl&show_text=true&width=500" width="500" height="775" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share"> -
Якщо дуже хочеться - я можу поділитися закваскою) а почитати про неї можна тут на форумі багато чого, та і ми всі підключимося, допоможемо)
-
Анжеліка, якщо це питання про хліб, то це Натин Хлеб " Тартин" (Tartines Country Bread) люблю його дуже)
-
Наталю, дякую дуже за добрі слова. Я так довго його не пекла, все боялася відключень електроенергії, а тут вже не втрималася, з понеділка почала відновляти з засушеної закваску, а вчора вже й спекла. Сама раділа, як дитина)
-
А я сьогодні нарешті хліба напекла
-
Клас! Я б оце з'їла б отих пампушок! Аж смак відчула)
-
А у нас гороховий суп та тушена у вершках кінг-кліп з рисом на гарнір. До речі, кому цікаво, в Новусі зараз дуже гарна знижка на рибу.
-
Теж так роблю) А деруни взагалі трьох, бо їх потрібно швидко багато насмажити і подати на стіл гарячими)
-
А налісники я, до речі, тільки що таки нажарила і накрутила! Тепер законно вилежуюся з планшетом на дивані, згадала, що у мене ж сьогодні страшенно болить голова)
-
Ого! Та я б ґиґнула б вже на другому колі! А тут вісім (8)! порцій пиріжків ще й плов
-
Та хтозна, що ми їмо) Наче і не голодні ходимо, а отак сказати, що конкретно я готувала цього тижня, то і важко буде) Варила свинячий язик, любимо ми його - і швидко, і смачно. А тільки що наварила величезний баняк борщу, щось я останнім часом рідко його варю. І відразу ж сама дві миски і з'їла) Смааачно, люблю свіжий, гарячий, ще киплячий борщ) Тепер оце вмовляю себе встати і піти нажарити млинців, бо свиняче серце на начинку вже відварила.
-
Наталю, клас! Панелі і портативна дров'яна піч - моя мрія! Маю багатьох знайомих, які поставили собі панелі - всі дуже задоволені. В багатоповерхівці, на жаль, ми їх поки поставити не можемо, а вже дуже хочеться вирватися з мурашника) А мене зараз якось так обнадіяли новини - скільки наші хлопці знешкодили виробничих потужностей зброї та нафтобаз к@ц@п@м. Хочеться думати, що вже не буде у них сил і можливостей так масовано нас бомбити, можливо, вже і електроенергії буде більше і стабільніше, не буде відключень.