Jump to content

Магда

Пользователи
 • Content Count

  455
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  66

Everything posted by Магда

 1. Магда

  Наши любимчики

  О, це те руде сонечко, що приблудилося було?!
 2. Магда

  Закваски. Советы бывалых

  Суперовий хлібчик! Справді, тепер цікаво щоб взагалі тільки на заквасці, думаю буде такий само класний.
 3. Магда

  Закваски. Советы бывалых

  О, Іннуся, цікаво, похвастайся завтра, будь ласочка
 4. Магда

  Закваски. Советы бывалых

  @inucya, я сама не замінювала, але читала, що сироватку успішно використовують в заквасочних хлібах.
 5. О, дякую, я б сама не додумалася, тим більше, в мене завжди борошна забагато насипається. Буду тепер меньше борошна набирати в ситечко і спробую втирати
 6. Я замовила на Алі кучу різних трафаретів, а вони з цупкого пластику, особливо ті, що невеликого розміру. Заготовка була сильно випукла - трафарет щільно не прилягав. Я з пульверизатора збризнула заготовку, приклала трафарет і посипала зверху борошном через маленьке звичайне кухонне ситечко.
 7. Моя колега стала хресною мамою, а оскільки я тільки і говорю про закваски та про хліб, то питання де взяти хліб на хрестини не стояло і дуже сподіваюся таки, що їм справді все сподобалося. А огріхи таки трішки були - мені здалося, що я перемісила тісто, і воно довго піходило було якесь наче трішки резинове, лише після третього складання стало таке живіше, а вже при передформовці було гарне-гарне. І ще щось з трафаретом я нормально не справилася, хоча й хліб зволожила добре, а все рівно щось борошно не приставало. Але я залишилася задоволена результатом. Дякую за такий прекрасний рецепт - я вже який день під враженням і від роботи, і від результату
 8. Ната, дякую дуже! Мене аж розпирає від гордості! Це був хліб на хрестини маленької дівчинки. Мене попросили спекти хліб, а який не вибрали - на твій розсуд, кажуть. Я так хвилювалася, хотілося щось світле, чарівне і красиве. Відразу згадала про твій тюльпан. Хвилювалася, жах! А раптом не розкриється, а раптом репне), але очі бояться, а руки роблять. Поставила поряд планшет, і по твоєму посту прямо пальчиком вожу і роблю крок за кроком Помилки, звичайно, є, але все рівно, я дуже задоволена результатом. Дякую, це все завдяки тобі
 9. @Natali06, я його таки зробила! Дякую за такий класний рецепт і такий детальний майстерклас. Дуже хвилювалася аби вдався і раділа як дитина, коли зняла ковпак і побачила розкриття
 10. Магда

  Наши любимчики

  Да, правий задній у неї сильний! А взагалі, я ще не бачила, щоб кіт в такій манері грався з іграшкою. Всі якось банально-однаково, а тут тобі і тактика, і стратегія! А повернутись, потоптатись задніми лапами і відфудболити ними ж! Неочікувано!
 11. Магда

  Хлеб на остатках закваски

  Можна я відповім, поки Нати тут немає. Інуся, перенось сміливо, я ось в цю суботу ввечері замісила, а пекла вже в неділю вранці. Розстоювала в холодильнику при 5°С годин 10. Прекрасний хліб получився, абсолютно не кислить.
 12. Ната, дякую! Ти мене захвалиш Це все твоя школа і правильні пропорції в рецептах, як от в цьому
 13. Пішла перед замісом звірити рецепт, і побачила, що я обіцяла, але так не зробила фотозвіт. Виправляюсь. Печу завжди дві маленьких буханочки. Ось мої пузанчики :)
 14. У мене десь є схоже фото моєї Бесі. Теж очі на пів екрана) А я ще взяла, та і поставила його на робочий комп заставкою на екран - любувалася собі своєю кицею) Аж якось директор підійшов до мого компа, побачив Бесю, аж відсахнувся: "Вас не лякає цей кіт?!" :) Чого б це мене моя Беся лякала? :) Вона серед ночі вживу ще не так очима світить
 15. Ох і погляд! Наскрізь... Правду кажуть, що коти містичні тваринки.
 16. Бачу, що ще трошки полюбуюсь вашими фото, та і собі почну пробувати, бо ж хоцця, важко втерпіти)))
 17. Інуся, яка краса! Супер, аж відчувається ота хрустка скоринка і ніжний м'якуш! Клас! А все заглядаю-заглядаю, і ніяк ненаважуся спекти ці круасани, все думаю, що занадто складно для мене.
 18. Привіт! Дивлюся, котячих прибуло Ласкаво просимо!
 19. Дякую, Ната! Ти знаєш, я як, з твоєї легкої руки, стала пекти на заквасці - я просто фізично і морально відпочиваю, заквасочне тісто це просто віддушина, не передати словами (а особливо, коли стало більш-менш пристойно виходити :) ) як мені подобається працювати з цим тістом! А нічна солодка опара - це взагалі щось космічне :) Але, разом з тим, у мене за пів року +5 кг , так що, думаю, пекти я ці булки буду так, як берньє - дуже рідко, "на Різдво, та на Паску :) Пекла я їх сьогодні, але залишати на завтра вже немає чого :), тепер хіба що спекти ще раз і заховати :)
 20. Ну, шо... Сили волі в мене як не було, так і немає - я їх таки спекла. Ната, це бімба-ракєта, а не булки! Смакотіща! А пахли так, що в мене чоловік сміявся - зараз сусіди "за сіллю" прийдуть :) Єдине, що я якось засовалась, і не встигла пригодувати котлетки, а тепер вже, мабуть, і не встигну оцінити сам бургер "в комплексі", бо булки скоро "мелькнуть" :) Оцінила я солодку нічну опару - дуже класно з нею працювати, я багато читала про неї, та все якось руки не доходили спробувати, а тут просто всі 33 задоволення отримала :) Дякую за такий класнючий рецепт! Хто хоробрий, і не боїться +5 см на талії - готуйте сміливо, це дуже смачно, а хто не довіряє собі - робіть пів порції :)
 21. Магда

  С Днем рождения!!!

  Іннуся, з Днем народження!
 22. Магда

  С Днем рождения!!!

  З Днем народження, Тоха!!!
 23. Ингредиенты: Закваска пшенична 100% вологості - 65 гр Вода льодяна - 200 гр Борошно цільнозернове пшеничне дрібного помолу - 270 гр Борошно цільнозернове пшеничне грубого помолу - 30 гр Сіль - 6 гр Вода льодяна - 25 гр Напередодні приготувати опару (23 гр активної закваски, 23 гр води, 23 гр цільнозернового борошна). Зараз спека, я кормлю закваску в пропорції 1:12:12, тому я опари не готую, а відразу використовую залишок активної закваски після підкормки (3 грами у мене йде на свіжу закваску, а 65 грам на цей хліб). Змішати закваску (або опару), воду і все борошно, залишити на аутоліз на 30 хв. Окремо розвести сіль у 25 гр води. Ввести соляний розчин, поступово вмішуючи рідину в тісто. Заміс я роблю руками методом відбивання, тісто дуже швидко збирається в гладенький шар. Миску накрити плівкою і залишити тісто на бродіння. Автор рекомендує вести це тісто при 23°С, у мене в цю спеку бродить при 25, результат нормальний (спеціально для тіста вмикаю кондиціонер на 24, ле градусник поряд з мискою показує 25). Перші 2 години бродіння робимо складання кожні 20 хв, натупні 2 обминки робимо ламінування. Тобто, всього буде 4 складання і 2 ламінування кожні 20 хв. Після останнього ламінування залишити тісто на 1 годину. Завдяки тому, що використовується борошно дрібного помолу, тісто дуже еластичне, прекрасно тягнеться, легке в роботі. Після завершення бродіння зробити передформовку, дати тісту віпочити хвилин 15-20. Зформувати хліб (автор робить це пеленанням, я все кручу батардом) і відправити в холодильник при 4°С на розстойку на 10-15 годин. Отже, випікати при 250°С перші 15 хв. під ковпаком, далі зменшити температуру до 220°С і допікати ще 15 хв. Дуже простий легкий рецепт, хліб виходить пухкий, ароматний, з приємним злегка вогкуватим м'якушем і красими "дирками", такий собі маленький пузаньчик :)
 24. Дозволила собі поексперементувати з борошном у цьому рецепті. Основне цільнозернове борошно тонкого помолу замінила на пшеничне першого ґатунку, а цільнозернове грубого помолу - на гречане. Все інше залишила без змін. Можу сказати, що я приємно вражена результатом. Хліб вийшов зовсім іншим, якщо порівнювати з оригіналом - буханочка меньша від буханки цільнозернового (видно на фото у порівнянні, зліва цільнозерновий, справа - гречаний), тісто меньше тягнулося і розтягувалося при складаннях і ламінуванні, відчувалося гречане борошно таким дрібнесеньким-дрібнесеньким порохом-пісочком. Разом з тим, хліб прекрасно виріс і розкрився під ковпаком у доховці. В готовому хлібові добре відчувається запах гречки. А сам хліб вийшов дуже-дуже м'яким і ніжним, злегка вологим, волокнистим, з тонесенькою папіросною хрумкою скоринкою. Мені дуже подобаються обидва хліба, думаю, я знайшла "свої" рецепти.
×