Перейти до вмісту
Коник

Баскський чизкейк / Чизкейк Сан Себастьян / Палений чизкейк

Recommended Posts

Ингредиенты:

Складові:

Вершковий сир             540 г

Збиті вершки 35%         270 г

Цукрова пудра              135 г

Яйце                             150 г

Кукурудзяний крохмаль 30 г

Морська сіль                  5 г

Ваніль                           1 стручок

(я взяла звичайну порошкову
ваніль на кінчику ножа)

large.270794364_photo1677128217(2).jpg

Метод

Розраховано на форму d=18 см

1. Кладемо вершковий сир та цукрову пудру в чашу стаціонарного міксера. Змішуємо їх насадкою – лопатка (пласка) на низькій швидкості, поки вони не змішаються і стануть рідкими. Додати ваніль. (Якщо стручок - розділіть стручок ванілі навпіл і додайте насіння в суміш вершкового сиру та цукрової пудри)

2. Збиваємо вершки

3. В окрему миску додаємо кукурудзяний крохмаль і трохи збитих вершків - все добре перемішати вінчиком, щоб не було грудочок.

4. Додаємо до крохмально-вершкової маси вершки, що залишилися, яйця кімнатної температури, сіль і перемішуємо вінчиком.

5. Додаємо цю суміш до вершково-сирної маси, перемішуючи міксером на низькій швидкості.

Продовжуємо перемішувати, доки всі інгредієнти не з'єднаються.

Чизкейкова маса має бути рідкою, гладкою та блискучою.

Деко  застеляємо силіконовим килимком, беремо кільце для випікання діаметром 18 см і висотою 6 см та застеляємо його одним шаром вологого жмаканого пергаментного паперу, щоб застелити дно та бока і був красивий нерівний малюнок на боках.  Потім другий такий самий шар, щоб не протікав і був красивий край, щоб створити більше рюшів.

По рецепту було прописано, що треба видалити надлишки пергаментного паперу ножицями, як я розумію, щоб він не горів при температурі 250 градусів, але я не обрізала)))))

Виливаємо сирну масу в кільце.

Випікаємо чизкейк у духовці з конвекцією (вентиляцією) 250 градусів – 15 хвилин, він повинен бути рівномірно темно-коричневий, повинен схопитись з обох боків, але залишитись рідкуватим всередині. Також  можна перевірити готовність чизкейку, вставивши в нього термометр: внутрішня температура має бути близько 70 градусів.

У мене через 15 хвилин він тільки почав рум’янитись, додавала ще 15 хвилин.

Якщо випічка без конвекції, то ще плюс 20 градусів та перевіряти готовність чизкейка.

Залишити чизкейк при кімнатній температурі приблизно на 2 години, щоб він охолонув (не знімайте його з пергаменту), потім поставте його в холодильник, для повного охолодження на 6 годин, а краще на ніч.

Викладаємо чизкейк на тарілку і знімаємо пергамент.

 

Чізкейк робила з цього відео.

Прихований текст

Шеф Вивьен

 

large.738815893_photo1677128217(1).jpglarge.photo1677128217.jpg

Примітки

Баскський чизкейк або чизкейк Сан Себастьян - це іспанський десерт, який готують на основі крем сиру і випікають до півгодини за високої температури, а потім залишають стабілізуватися. У народі його також називають паленим чизкейком через характерну коричневу скоринку.

 

Рецепт  вирішила спробувати, дуже смачний! У мене «завалявся» крем-сир)))))), так трапилось, що взяла по знижці і не використала. Вирішила, що треба пристроїти і хочеться чогось незвичайного, ось і спробувала цей чизкейк. Дуууже смачно! Рекомендую. Додаю свої коментарі))))

Складові, з відсотковим відношенням продуктів, так і були наведені в таблиці з пропорціями, що виявилось дуже зручним, бо у мене було меньше крем-сиру)))) 

Таблиця під спойлером!

Прихований текст

 

Загальна вага:

~ 1130 г

100%

 

Вершковий сир

540 г

48%

Збиті вершки 35% (у мене були 20 % і теж дуже не погано)

270 г

24%

Цукрова пудра

 

135 г

12%

Цілі яйця

150 г

13%

Кукурудзяний крохмаль

30 г

3% (2,88%)

Морська сіль

5 г

<1%

Ваніль (взяла звичайну порошкову ваніль на кінчику ножа)

 

1 стручок

 

 

 

 

 

 

Приємного апетиту!

 

Украіна

Війна росії  з Україною

День 371

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Це так  не звично!  Зазвичай у мене такими можуть бути... та усе!))) і чомусь усі кажуть, що то я видно знову  готувала, разом  з інтернетом.  А тут, навмисно!   Потрібно почекати, поки і в мене "заваляється"  таке добро))) 

Дякую, Лєнчік, за  рецепт! 

 

І дякуємо ЗСУ, що маємо змогу готувати, бажати, мріяти і жити! 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я про нього читала в книжках, бачила в інстаграм і вирішила - заморочно. Приїхала в грудні моя приятелька зі Львова, у нас немає світла, ми пішли в кав'ярню з генератором і там ми його спробували - дуже смачно. Приятелька теж не знала, що трохи підгорілий верх - це норма)))

Лєнчик, дякую що зробила і принесла сюди, значить не так вже і заморочно, треба при нагоді ( нагода це вершковий сир по акції) зробити.:flowerss:

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так, він зовсім не важкий в приготуванні.

На днях, в " Майстер-шеф професіонали його робила дівчина, на битві чорних, було приємно, що я знаю, про що мова:mocking:

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

×