Перейти до вмісту
Akvarel

Печеня. Кулінарні традиції рідного краю

Recommended Posts

Ингредиенты:


Свинина
Борошно
Сало
Цибуля
Часник

post-2389-0-84714600-1487796501_thumb.jpg

 

Cпосіб приготування

Кількості інградієнтів не пишу оскільки завжди все роблю на око.

Отже, беремо свинину, це може бути м'ясо з будь якоі частини свинки, можуть бути копчені(бужені) ребра чи кістки. Все залежить, що є у вас у холодильнику чи морозілці. Варимо бульйон. Перший відвар я виливаю. У другий відвар додаю тільки лавровий лист та духм'яний перець. Солю. Варимо до готовності м'яса.
Поки вариться наш бульйон, беремо борошно і перепалюємо на сухій сковорідці до світло-коричневого кольору. Цього можна і не робити, тоді у вас буде біла печеня. Перепалене борошно пересіюємо через сито. Я завжди перепалюю півлітрову банку борошна.
Коли наш бульйон готовий, вибираємо з нього м'ясо, бульйон проціджуємо. Трохи бульйону відбираємо, охолоджуємо та додаємо перепалену муку. Перемішуємо щоб не було комочків та виливаємо у бульйон що залишився. Заварюємо. Консистенція готовоі печені має бути як густа манна каша (по фото видно). Я не знаю скільки давати муки, бо завжди все роблю на око. Якщо консистенція мені зарідка то додаю муки, якщо загуста то бульйону. Тому бульйону собі відбираю трошки більше, на всякий випадок :)
Якщо ви готуєте з м'яса, то рвемо його руками на шматки. Якщо з ребер чи кісток, то оббираємо і теж руками подрібнюємо.
Сало ріжемо на кусочки та підсмажуємо на сковорідці до рум'яних шкварочків. Шкварки перебираємо на тарілочку, а на жирі (на масті) підсмажуємо цибульку до золотистого кольору.
З часника робимо саламаху. Часник ріжемо на тоненькі пластинки, складаємо в дерев'яну ступку, солимо і дерев'яним макогоном розтовчуємо. Додаємо до цибульки зі шкварочками.
На тарілку накладаємо печеню, зверхи подрібнене м'ясо, а зверху шкварочки з цибулькою та часничком!
Їмо з картоплею звареною половинками та кулешею.
На фото печеня з ребер домашнього коптіння.

 

Примітки

Жодне гуцульське весілля чи набуток колись не обходився без печені. Це була дуже гонорова страва. Коли на весіллі давали печеню то після того співали:"Кухарочко наша, чи вже буде по вечері, чи ще буде каша?". І після цього ще подавали кукурудзяну або рисову кашу. Салати, магазинні ковбаси і інші делікатеси ввійшли в меню гуцулів уже у після воєнні роки.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дівчатка модератори, десь зникли інградієнти

Свинина

Борошно

Сало

Цибуля

Часник

Виправте, будь ласка, бо я змінюю, а вони знову зникають. Дякую.

Змінено користувачем Akvarel

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

 

, бо я змінюю, а вони знову зникають

 Галочка ,  поправила.  В таком случае не  ищи ошибку,  а обнови страницу.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

очень интересно, я такое не ела и про такое не слышала, спасибо Галочка, думала, что печеня это жаркое :biggrin: , вот тундра :girl_haha:

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

×