Jump to content

Recommended Posts

Христос народився! Славімо його!

Дівчата, я тут подумала: а хто як кутю робить? Я точно знаю, що в одному регіоні господині роблять абсолютно різними способами. От мені стало цікаво, хто звідки і як робить. Може давайте, створемо окрему тему і туди напишемо рецепти і спосіб?

Я перша 🙂

я родом з Черкащини, моя мама народилася в селі-бАтьківщині Тараса Шевченка і ми робимо кутю так (роблю завжди дуже багато, бо ми її дуже любимо і можемо їсти на сніданок, обід і вечерю):

пшениця - 3 стакани

ізюм - 300 гр

мак - 250 гр

грецькі горіхи - 200 гр

ліщина - 200 гр

мигдаль - 200 гр

мед - за смаком

узвар:

сушені яблука, сушені (обов'язково домашні) абрикоси і сушено-підкопчені груші. 

Звечора я варю узвар, роблю дуже крутим, таким, що коли він готовий, то в 10-ти літровій каструлі буде половина ягід. Абрикоси обов'язково домашні, бо у них є саме той незамінний присмак і аромат, у імпортної магазинної янтарної кураги такого немає. А груші - то окрема стаття. Такі груші роблять тільки на маминій бАтьківщині - вони сушені і злегка підкопчені, їх на велику 10-ти літрову каструлю потрібно всього 4-5 штук. І ніякого цукру в узвар!

Для каші варю пшеницю в пропорції 1:2 на дуже повільному вогні. Якщо пощастить купити вже оббиту пшеницю, то вариться набагато скоріше, але таку можна купити тільки з рук на базарі, а я туди не завжди маю час потрапити. Каша має бути мастка, розварена, а не просто зварені зерна, як дробини. 

Мак мию, запарюю кип'ятком на пару годин, а потім перебиваю в блендері. І кожного разу, коли я мучу мак блендером, жалкую, що не вмію терти мак макогоном в макітрі, бо в блендері виходить таке собі, молочка з нього не добути. Все думаю знайти якийсь девайс для подріблення маку.

Ізюм промиваю, запарюю кип'ятком. Ізюм на кутю завжди беру круглий, дрібний. 

Горіхи піджарюю, оббираю від шкірки і дрібно перебиваю в блендері (майже до кашки)

У великій мисці змішую все, додаю за смаком меду, ще раз добре розмішую і додою узвар. Кутя має бути консистенції "густої сметани", якщо так можна про кутю сказати. Даю настоятися, щоб зерно набралася макового молочка і олії з перебитих горіхів. Все, кутя готова! Зустрічаймо Різдво!

 

 

20200107_114359.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Я ніколи її так і не зробила по справжньому. 

У цьому році йшла до родичів,і треба було зробити кутю.. а я не підготовлена...

Зварила рис сухеньким, узвар в скороварці із домашніх сухофруктів,такий був насичений,родзинки залила окропом,волоські горіхи. Меду на смак.І така добра була. Але з пшениці куда б добріше була...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Танюшо, хочу сказати про кутю із цілоі пшениці. Чесне слово , ніколи навіть не уявляла, що  варена пшениця така смачна))) прямо нямочка)) А ще з іншими інгредіентами , просто неперевершена смакота!

Наталочка, дякую  , що поділилась своім рецептом  куті!:ng16:

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 часов назад, Natali06 сказал:

варена пшениця така смачна))) прямо нямочка)) А ще з іншими інгредіентами , просто неперевершена смакота!

Ага, це точно! Мені дуже подобається поєднання перетертого маку з дрібно подрібнинеми горіхами, такий собі молочно-кремовий смак, а ще плюс варена пшениця теж має ніжно-вершковий присмак, ізюм для контрасту, просто супер. 

Прочитала на днях, що крім величезного символічного значення, кутя ще наш національний суперфуд. І правда, злаки, горіхи, сухофрукти, мед - просто клад всього найкориснішого. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×