Jump to content
Sign in to follow this  
My Ukraine Cook

Українська паляниця/Справжній стародавній рецепт паляниці на дріжджах/Українська Кухня

Recommended Posts

Ингредиенты:

800 г борошно + 50 г борошна для посипки
250 мл молока
250 мл води
20 г дріжджі свіжі
1 ч.л цукру
1 ч.л-1,5 ч.л солі
3 ст.л олії
Пергамент

20220612_220144.jpg

 

Метод

 Всі продукти для паляниці повинні бути кімнатної температури.


Готуємо опару: в мисці з’єднуємо половини кількості води, до неї додаємо дріжджі, перемішуємо, щоб розчинились дріжджі. Далі додаємо борошно (100 г). Перемішуємо до однорідності, щоб не було грудочок. Ставимо в тепле місце для того, щоб опара підійшла на 15-20 хвилин.
В мисці в якій будемо замішувати тісто, з’єднуємо воду що залишилась, молоко, сіль, цукор. Перемішуємо. Потім додаємо опару, гарно перемішуємо до однорідності. До рідини додаємо просіяне борошно, починаємо заміс тіста. Як тільки рідина ввібрала борошно, додаємо олія, продовжуємо заміс тіста мінімум 15-20 хвилин. Після кладемо тісто у миску змащену олією, накриваємо і ставимо в тепле місце на 1-1,5 години. Тісто повинно збільшитись у 2 рази.
Викладаємо тісто на поверхню, формуємо паляничку, руками край тіста загортаємо під низ, повинна вийти ідеально кругла форма. Обсипаємо її борошном, викладаємо на противень застелений пергаментом. Накриваємо і ставимо в тепле місце на 30 хвилин.
Гострим лезом зверху по тісту робимо надріз півколом, розігріваємо духовку на 160 градусів і випікаємо 50 хвилин до готовності, орієнтуйтесь по своїй духовці.

Після випікання паляницю накриваємо полотенцем і залишаємо охолоджуватись на 1 годину. Вага спеченої палянички 1200-1250 г.
Смачна, запашна, справжня Українська Паляниця готова!

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×