Jump to content
Справжня господиня

Баклажаны и перец жареные, в маринаде

Recommended Posts

Ингредиенты:

Баклажаны - 1 кг

Перец болгарск. красный - 1 кг

Сахар - 200 г

Соль - 1 ст. л.

Уксус 9% - 180 мл

Перец горький - по вкусу

Чеснок - по вкусу

Растительное масло для жарки

large.maxresdefault(1).jpg

 

Метод

Баклажаны порезать кружками, слегка посолить, выдержать 0,5-1 час, слить выделившуюся жидкость.
Баклажаны обжарить на растительном масле до мягкости.
Болгарский перец порезать полосками и обжарить на масле. После обжарки накрыть крышкой, чтобы легко было снять кожицу. Перец очистить, жидкость от перца сохранить.

Готовим маринад. Сахар, уксус, соль поместить в кастрюльку, довести до кипения, не кипятить. Добавить туда мелко порезанный горький перец и измельченный чеснок.
В маринад сольем жидкость от перца, не более 100 мл.

large.119628056_large.1826431698_(1).jpg.aa230ea2593145113083d27bca435eb8.jpg

В отдельную емкость выкладывать слоями баклажаны и перец, поливая их остывшим маринадом. Емкость оставить на сутки в комнате.

В простерилизованные банки 0,5 л раскладываем баклажаны и перец, поливая маринадом. Банки стерилизуем 15 минут после закипания.

large.377988966_large.1826431698_(1).jpg.aa230ea2593145113083d27bca435eb8(1).jpg

Ну и остатки. ВКУСНОООО!!!

large.large.1826431698_(1).jpg.aa230ea2593145113083d27bca435eb8(2).jpg

Количество баклажанов и перца можно менять, кому что больше нравится.
Маринад после укладки банок остается, его можно использовать куда угодно. Но меньше маринада варить не советую, овощи должны сутки мариноваться в большом количестве маринада.

 

Выход:   3 банки по 0,5л

Заметки

Рецепт случайно подсмотрен на сайте SAY7. Рискнула приготовить и просто влюбилась в этот рецепт. Делала и для еды, и для хранения. Очень, очень вкусно!!!
Автор предлагает после суточного маринования просто разложить овощи в банки, залить маринадом и закатать. Уверяет, что нормально хранится. Но я не очень доверяю такому хранению, тем более храню в квартире, поэтому сама решила простерилизовать банки. Стоят уже 2 недели, полет нормальный.
Я не очень люблю подобные морочные рецепты, да еще стерилизацию ненавижу, но обязательно сделаю еще несколько банок. Уж очень вкусно!
Для чего нужно сутки выдерживать в маринаде автор не пишет. Я так и готовила, ну может, меньше суток.
Маринад получается очень ядреный, там нет воды, но после настаивания все чудесным образом преображается. Добавление в маринад сока от перца моя отсебятина, так маринад смягчился дополнительно.
Очень советую!

Share this post


Link to post
Share on other sites

А я зі звітом і відгуком. Зробила одну порцію, думала закрию дві баночки, а решту з'їмо зараз. Правда, мені ліньки було обсмажувати на сковороді овочі, та й здалося, що баклажани візьмуть забагато олії, то я запекла все в духовці під грилем, попередньо збризнувши олією. Оцет брала 6% яблучний, але, як на мене, його забагато, а чоловік сказав, що смачно, нічого змінювати не потрібно. Робила вчора ввечері, з тим, щоб сьогодні закрити, та вирішили, що залишимо все з'їсти зараз, а якщо вже буду консервувати, то зроблю окремо подвійну порцію. Ще подумала собі так, що для того щоб відразу їсти - можна буде додати цибулю, теж запекти, а оцту потрібно брати в половину менше, в маринаді гарно грають червоний гіркий перець та часник. Для зберігання ж, мабуть, доведеться таки лити повну порцію.

 

20230903_212704.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Наталя, дуже вдячна тобі за відгук з фото. Рада, що сподобалося. 

Дійсно, оцет треба під себе робити, я попереджала, що маринад виходить міцний. Тому я туди вливала сок з перцю. Але зовсім слабенький я б не робила, хз як стояти буде. Овочі з банки взимку зовсім не такі ядрьоні, як зразу, на наш смак добрі.

Share this post


Link to post
Share on other sites

В неділю замаринувала, а в понеділок простерілізувала та закрила ці смачнющі баклажани з перцем. Оцет замінила на суміш яблучного та виноградного, але кількість дала точно за рецептом, баклажани знову таки запікала під грилем, а не обжарювала, банки накладала не щільно, відразу закрутила банки кришками твіст і поставила стерелізуватися. Тепер мене мучить питання: в банках багато повітря. Це нормально, чи краще відкрити, долити маринаду і простерилізувати ще раз? Відгукніться, спеціалісти, бо я в консервації профан, ще й боюся ботулізму чи ще якоїсь фігні. 

Ось фото для наглядності

 

 

20240904_200827~2.jpg

20240904_200750~2.jpg

Edited by Магда

Share this post


Link to post
Share on other sites

Вчора написала відповідь і раптом зникло світло. Пишу знов.

Як раз вчора робила цей рецепт, вийшло 4 баночки по 0,5л. В мене теж так буває з пухиріками всередині. Це нормально, хоча краще без них. Просто треба деякий час наблюдати, чи не збільшується число тих пухирів, чи вони не ростуть самі. Ну і кришку перевіряти на піддутість та дзвінкий стук.

В мене буває, що всередині все гарненько, але кришка якось дзвінко реагує на стук пальцем. Таку банку ставлю окремо, наблюдаю. Часто нічого взагалі не буває далі, так і стоїть до зими, всередині теж нічого не зіпсоване. Чого так - не знаю.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×