Перейти до вмісту

Recommended Posts

Склад:

Масло вершкове 200 гр (мʼяке)

Сметана 200 гр

Борошно 3-3,5 ст. (приблизно 450 гр)

Сіль 1/2 ч.л.

Цукор 1/2 -1 ст. л.

Метод:

Масло перетерти з борошном, додати сметану з сілью та цукром, швидко вимісити тісто. Воно еластичне, приемне, не липне до робочої поверхні та рук. Положити в холодильник приблизно на годину. Після чого можна формувати пиріжки.  З цієї кількості тіста виходить 15 кружечків вагою 60 грам, діаметром 10-11см. Начинка будь-яка улюблена.  Соковита, але не мокра. Зверху пиріжки змастити яйцем. Випікати при температурі 180-190*С  20-25 хвилин. Подавати краще холодними. 
 

Рецепту сто років. У моєї літньої колеги він називався її фірмовим)) Але він з книжки Лемкуль «Святковий стіл»)) Обставини змусили його згадати та він реально залетів! Якщо раптом не знаєте, спробуйте. 
 

Мої варіанти начинки: 1)фарш, обсмажений с цибулею, морквою та зірою. 2) цибуля, гриби та картопля. Картопля дрібним кубиком бланширується в гарячої солоній воді, додається в гриби, яки обсмажені з цибулею і трохи протушковується   разом. 


 

IMG_9028.jpeg

IMG_9041.jpeg

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
24 хвилини тому, Магда сказав:

Дуже смачно пиріжки виглядають!

На смак вони теж добрі)) 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
45 хвилин тому, Фрекен Бок сказав:

На смак вони теж добрі))

Ха, тут я впевнена! Я фото роздивлялася, так аж наче смак відчула))) Вже руки просяться чогось спекти, та поки світло ще ненадійне - духовку не включаю, нагулюю апетит, рецепти вичитую, список складаю, тільки що доповнила) Дякую за рецепт!

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

От я чомусь ніколи не робила тісто на пиріжки на сметані. Не знаю чому. Треба спробувати.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 31.07.2024 в 08:07, Справжня господиня сказав:

От я чомусь ніколи не робила тісто на пиріжки на сметані. Не знаю чому. Треба спробувати.

Спробуйте, це смачно)

Можна потеоретизувати, що кислота сприяє більш сильної структурі глютена🤓 У мене є рецепт «Наполеона» на воді  с додаванням оцету, и є на сметані. Думаю,  принцип той самий. В цьому рецепті чому б не змінити сметану на кефір, жирів тут більше чим🤔

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

×