Перейти до вмісту

Recommended Posts

Ингредиенты:

Жирненька свинина  - 300 г

Копчені ковбаски/сосиски/ветчина - 200 г

Варені сосиски/сардельки/ковбаса  - 100 г

Капуста свіжа - 0,5-0,7 кг

Капуста квашена - 0,5-0,7 кг

Морква - 200 г

Цибуля - 150 г

Гриби лісові сушені - 20-30 г

Томат.паста/соус - 1/2 ст. л.

Сіль, перець, лавр.лист, цукор - за смаком

20230402_120407.thumb.jpg.666a0a562b203048291032f9fb613467.jpg

Отакий набір продуктів дуже приблизно, можете міняти грами за своїм смаком, але виключити зовсім можна тільки гриби. Все інше має бути обов*язково. 

Пишу як роблю сама я, це приблизно правильно.

Свинину жирну або напівжирну я спочатку готую так - прижарюю з луком та морквою, трішечки водички, сіль,  і тушкую до готовності в глибокому сотейнику.

Свіжу капусту шаткую, додаю до м*яса і тушкую її разом з отою готовою свининкою з підливою, кришка зверху закрита. Капуста повинна стати м*якою, осісти.

Квашену капусту ріжу, щоб була як свіжа кусочками, додаю в сотейник, тушкую під кришкою хвилин 15, щоб стала м*яка.

Якщо в вас є лісові гриби, то їх треба замочити напередодні, відварити, порізати некрупно и от зараз додати в сотейник до капустів. В мене грибів лісових не буває, можу кинути трохи глив. Шампіньони смаку на дадуть, тільки красу і об*єм. 

Якусь копченість та варенку (див. зверху) порізати кубиком/шматочками десь см 2х2. Додати в сотейник. Тушкувати ще хвилин 10 без кришки. Вогонь середній.

Додати томат.пасту/соус на чисте дно сотейника і трішки прожарити з каплею олїї, щоб зник смак сирих помідорів, змішати з бігусом и ще хвилин 2-3 протомити.

Ось тепер тільки пробувати на сіль!!! Бо ми додавали багато чого солоного. Можна трішки додати цукру, якщо капуста і томат дуже кислі, не більше чайної ложечки. Чорний мелений перець, трііішечки часничку. Дати настоятися хвилин 15-... під кришкою і можна подавати. Смачного!!!

Я цей бігус готую з кінця 80х, все на око. Колись була в Мінську в тур.подорожі и там в ресторані нам подали цей бігус. Він мене вразив страшенно!!! Це було дуже смачно і дуже незвично! І хоч в ньому замість м*яса були великі шмати сала, я вже вдома знайшла справжній рецепт і стала готувати з м*ясом.

Це взагалі блюдо національне польське, але й білоруське теж, поляки були всюди))) Говорять і БІГУС, і БІГОС, все правильно. В Польщі його готують скрізь, але я не була, не їла. В старовинному варіанті його готували дві доби, додавали всяке різне м*ясо, щоб все розтушкувалося в хлам))) Ну ми не старовинні поляки, зробимо скоріше. 

Можу сказати, що це ДУЖЕ СМАЧНО!!!!! Я б цей бігус їла і вдень і вночі, але мій огранізЬм проти.:0326: Іноді дозволяю собі поїсти, от як на фото(там три порції), і далі перерва місяця на 2-3.

Якщо в вас є що додати до рецепту напішіть, спробуємо разом.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Квасолю можна додати. Саме її я і побачила на фото, а коли збільшила фото, то замість квасолі виявилася ковбаса чи сосиски :girl_haha:

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Оля, чесно, про квасолю в польському варіанті не знаю, в білорусів її точно не було. 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Смакота. Для мене це називається бігос. А бігус - то такий наваристий борщ з квашеного буряка без капусти, бойківська кухня, теж, до речі, смакота.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
40 хвилин тому, Магда сказав:

Смакота. Для мене це називається бігос. А бігус - то такий наваристий борщ з квашеного буряка без капусти, бойківська кухня, теж, до речі, смакота.

Як цікаво! Я думала/знала, що то назва одної страви. А воно он як. 
Я варю борщ без капусти і буряк звичайний, тепер наквашу буряк і буду той свій борщ називати бігус.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
27 хвилин тому, справжня господиня сказав:

Я варю борщ без капусти і буряк звичайний, тепер наквашу буряк і буду той свій борщ називати бігус.

Тоді буряк потрібно буде порізати кубиками) А ще бігус можна підбити борошном. Я піджарюю цибулю на смальці, потім додаю туди ложку борошна, обжарюю все разом.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 години тому, справжня господиня сказав:

але виключити зовсім можна тільки гриби. Все інше має бути обов*язково. 

Оце мені сподобалось в рецепті:oops:

Дякую з рецепт! Обов'язково спробую! Як же цікаво - суміш капуст і м'яс))

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 годин тому, Алцьона сказав:

Оце мені сподобалось в рецепті:oops:

Дякую з рецепт! Обов'язково спробую! Як же цікаво - суміш капуст і м'яс))

Так, тут смак дає змішування свіжої та кислої капусти з копченістю та різним м*ясом за рахунок різних смаків і текстури. Овочі цибулька та морква в парі з невеликою кількістю томата довершує картину маслом)))

Я раніше робила бігус з грибами, покупала лісові і додавала. Так, вони тут дуже доречні, дають і запах, і смак. Але коли вони стали в нас дуже дорогі, то готувала бігус без них. І різницю майже не замітила, а домашні зовсім не поняли. Ну якщо кому захочеться грибного запаху, то можно додати грибний кубик. Я так іноді роблю, коли жарю шампіньони)))

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

×