Перейти до вмісту
Справжня господиня

Зельць печінковий

Recommended Posts

20230619_000627.thumb.jpg.ab4db527c721e6c6cfc6b71f180ad64a.jpg

Печінка (в мене куряча)  650 г

Сало   100-200 г

Фарш м'ясний  250-300 г

Яйця курячі   3 шт.

Манка   100-150 г

Желатин   10 г

Морква  100-150 г

Цибуля  100 г

Сир твердий 50-100 г

Сіль, спеції

Купила упаковку курячої печінки "Наша ряба" і вирішила зробити зельц. Колись давно робила, було смачно.

Печінку помити, порізати кусочками 2-3 см. Фарш в мене був свинячо-яловичий, добре буде і курячий. Можна і без фаршу. Печінку змішати з фаршем, додати яйця, дрібно нарізану цибулю, моркву невеличкими кубиками. Сало теж порізати кубиком і додати в масу.

Манку змішати з желатином і поступово вмішати в масу. В мене желатина було всього 4 г, малувато, треба більше, 8-10 г.

В холодильнику завалявся кусочок сиру, теж порубала кубиком і додала в масу. Можна і без сиру.

Посолити-поперчити за смаком.  Все ретельно перемішати і залишити на годину для набухання манки. Маса повинна бути доволі густою, регулюйте манкою. Бо фарш різний, яйця, сир та морква, тому і пишу 100-150 г манки. 

Далі треба зварити зельц. Можна запхати масу в звичайні пакети один в один 3 шт, ретельно зав*язати кожен. Я запхала масу в рукав для запікання, зав*язала края і ще обмотала харчовою плівкою щільно, щоб була отака довга форма зельця. Хоча форма може бути любою.

В широкій каструлі закип*ятила воду, опустила зельць і варила на повільному вогні під кришкою 2 години.

Охолонути зельць і поставити в холод на декілька годин.

На фото я різала просто охолонувший, після холодильника він став щільніший.

Дуже смачно!!!

20230619_000638.thumb.jpg.081588256e5f16344622ac805fc8d430.jpg

З даного набора продуктів вийде зельць вагою 1,3-1,5 кг. Половина пішла дома в морозилку, половина поділена на 3 частини і поїхала в дачну морозилку, буде нам смачні вечері.

 

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Розкажу, як я на сіль пробую масу. Коли фарш чи якась маса вже готова, я на маленькій сковородочці жарю невеличку котлетку. Як охолоне пробую на сіль і спеції, додаю в фарш. Особливо актуально для рибних котлет та подібних зельців, де кількість солі відрізняється від простих м*ясних котлет.

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

яка ж вкуснятина!

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую за рецепт,ставлю в чергу

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

×