Перейти до вмісту
Справжня господиня

Помідори Ульотні (не консервація)

Recommended Posts

Ингредиенты:

Помідори - 1,8 (1,9) кг

Вода – 1,25 (1.3)л

Сіль – 3 ст. л. (55г)

Цукор – 6,5 ст. л. (100г)

Спеції

Часник - 1 головка

large.image.png

Метод

Вже дуже давно роблю такі ось швидкоквашені помідорки, які "відлітають" зі столу зі страшною швидкістю!

 Для цього рецепту потрібні маленькі помідори, бажано не більше ніж 5 см у діаметрі. Ідеально підходить сорт Солероссо, але й інші за розміром.
На банку 3л треба 1,8 кг.
Пару-трійку зубків часнику нарізати платівками, можна ще навпіл пластинку розрізати.

large.295376205_.jpg.4c3f5cfdc215f7285b1eacdb267bdaec.jpg
Помидори промити. У кожному помідорі гострим ножем зробити неглибокий прокол у плодоніжку і вставити туди шматочок часнику.
У банку на дно покласти парасольку кропу, пару листя смородини, вишні, лаври, шматок гіркого перцю. Коротше, все на ваш смак тут немає чітких правил. Можна взагалі нічого не класти.
Укласти помідори у банку.
Залити розсолом – 1л 300мл води + 3 ст.л. майже без гірки солі + 6,5 ст. л цукру.
Я воду беру з під крана, просто розмішую спеції, не кип'ятю. Ви робіть за своїм розумінням.
Банку закрийте звичайною пластиковою кришкою чи просто шматочком марлі. Поставте банку в ємність, щоб стікав розсіл. Він не обов'язково витікатиме, просто страховка.
Поставте банку в найтепліше місце. Кришку періодично знімайте.
Процес триває приблизно 4-7 днів, залежно від температури.
Розсіл повинен помутніти, помідорки стануть "як газовані" - вираз мого чоловіка.
Після цього банку треба поставити у холодильник.
Найстрашніше у процесі - це фраза "а давай вже спробуємо!" Тому що якщо почати пробувати, то в холодильник уже не буде чого ставити! Я завжди жорстко припиняю ці спроби чоловіка, але сама нишком тягаю ці шалено смачні помідорки!Попереджаю - як тільки минуло 4 дні, одразу ставте другу банку! Першу навіть не розкуштуєте, як закінчиться!


Помідори треба тонкошкірі, швидше просоляться. Сливки  теж можна, але вони довше квасаються. Можна черри. Черрі прокваситься швидше.
Колір помідорів на ваш смак.

Дуже прошу уважно читати піст, щоб вам одразу все було зрозуміло. Я завжди вказую усі нюанси.

Всім смачного!

 

Україна. 

Дніпро

Війна росії  з Україною

День 189

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У нас на базаре в такое время продают замечательные помидорки Солероссо. Вот они идеальны под этот рецепт. Всем настоятельно советую сделать!

Я вчера купила таких 2 кг и заправила пластиковое ведерко на 3,5 кг. Муж уже начал осторожно спрашивать, когда начинать пробовать. Он их называет "газированные", ждет не дождется.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Світланко, це ти про такі помідорки  як на фото? Кругленькі , рожеві, щей з носиком?

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Наташа, то в тот раз просто такие на базаре купила, розовые и с носиком. Сюда пойдут любые, лишь бы небольшие были.

У нас сейчас на рынке полно Солероссо по 18-20 грн/кг. Идеальный размер! они грамм по 50-60 каждый.

 

semena-tomatov-solerosso-f1.jpg

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я готовила помидорки по этому рецепту,  действительно,  улетные. 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, fronya40 сказав:

А через сколько дней их можно есть?

Таня, им надо 5-6 дней, чтобы были самые-самые. Но зависит от размера и сорта помидор.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Света, дома есть свои жёлтые не крупные сливки. Они лежат и не спеют окончательно, может их попробовать по этому рецепту?

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Оля, пойдут. Смело делай. Кваситься будут чуть дольше, дней 6-7, после пятого дня начинай пробовать. Мелкие будут быстрее, поэтому на дно положи крупнее размером.

Мы уже третье ведро на 3,5л доедаем и муж просит еще сделать.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так, це дійсно смачнющі помідори! Раджу зробити банку і через 4 дні ставити другу, бо тільки перша закінчиться, тут і друга поспіє.

Я вчора купила маленькі польові помідорки і зарядила відерце на 3,5 літра.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
47 хвилин тому, Наташшшка сказав:

Світланка, а на зиму такі можна зробити? Стоятимуть?

Я сама не робила закатку, не скажу. Але писали люди, якщо банку закрити отою пластковою кришкою, що в окроп занурювати, то така банка в холодному погребі стоїть добре, не кисне. Але тільки її відкрити, то починає киснути, треба швидко їсти.

Я не несу відповідальності за написане. Спробуй.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я робила раніше помідори на зиму під капронову кришку із зберіганням у підвалі, в маринаді тільки не було цукру, лише вода і сіль (доречі, пропорції такі ж як і в цьому рецепті). Також смачні. Після заливки банки не тримала в теплі, а відразу відносили у підвал.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Олю, люди писали за зберігання в погребі саме цього рецепту. В мене немає погребу, тому не можу перевірити.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
36 хвилин тому, Olima сказав:

в маринаді тільки не було цукру, лише вода і сіль

Я спробую і так, і так. Просто я квашених не їм, не люблю, тому не вмію їх готувати, а чоловік і син люблять, то хочу для них спробувати зробити. Тим більше, що помідорів вистачає.

Півторалітрову баночку вчора зробила на пробу, настоюються)

Змінено користувачем Наташшшка

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну от в середу зробила - в неділю вже були готові. Зараз понеділок, стоять в холодильнику і третини вже нема.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ось помідорки зараз

20240729_125909.thumb.jpg.1fde83162c3a9c7f752dca84a2252aeb.jpg

Це фоткала перед обідом. Зараз ще менше стало :f-0-183:

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Привіт! Прийшла написати про свою "зраду" )

На сторінках фб,  в  одній з груп, побачила рецепт квашених помідор, зберегла. Час від часу  згадувала,  але ніяк не  доходили руки. І тут  усі зірки зійшлись, готую! І звичайно ж, Свєтіку  скидаю посилання, зі словами,  зроблю розкажу...  А Свєтік мене одразу і питає, невже я не знаю  автора цього рецепта, Свєту? Чесно,  не знала, а якщо чесно, то і не дивилась хто автор))))  І от Свєтік скидає мені посилання сюди.   Тепер я знаю, хто ти,  Свєта!)))) Тому принесла тобі  подяку, за рецепт! Помідори смачні! ( Бо солоденьке не смачним не може бути!))) 

IMG_20240912_174817.jpg

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 хвилин тому, Справжня господиня сказав:

Так ото ж! :girl_haha:

)))) ага, ото захотіла  зрадити, а  й не вийшло, усі дороги ведуть додому! 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

×