Перейти до вмісту
natamylove

Коппа,сыровяленная свиная шея

Recommended Posts

Купила шею вес 2800 гр.

Засолила из расчета 35 гр соли на 1 кг веса,половина расчетного веса обычная соль,половина нитритная,сухим посолом.

Одновременно с посолом добавила чеснок головку размяла,черный перец и был розмарин.Намазала шею и 15 дней в холодильнике в емкости шея солилась,каждый день переворачивала ее .

Потом шею не помыла(а зря,несмытый розмарин потом горчил ),просушила сутки в висячем положении в гараже ,обмотала в два слоя пергамента силиконизированного,на котором мы печем,обвязала как положено,одела сетку формовочную и повесила в гараже,когда стало тепло на улице,отправила шею в холодильник,в горизонтальное положение на металлич решетку.

В итоге наступило день рожденья мужа,шее было уже 80 дней,как она вялилась,ее вес в момент зарезки был 2100 гр.

По правилам,шея могла вялиться до усушки 35%,я считала,что вес должен быть 1700 гр,но мы ее сьели,было вкусно,очень.

Процесс сыровяленья очень легкий,просто терпение нужно,я продолжу этот увлекательный вкусный опыт,коечто вялится уже в холодильнике.

20230520_103855.jpg

20230519_112711.jpg

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Отримала сіль нітритну, сьогодні купила шию і балик. Ввечері буду солити і чекати-чекати-чекати :smilie_essen:

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Оля, и мы будем ждать. На такое мясо можно смотреть долго не отрывая взгляд.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Сьогодні останній день коли м'ясо лежить у лотку. Завтра його почну обсушувати :ukr18:.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так, дівчата, приймайте моє м'яско :smilie_essen:

. Вагу втратило трохи більше ніж 30%. Із куска в 1,275кг висохло до 0,95кг. Я його поклала на верхню полицю холодильника і забула про нього :smileys-mehrere-smilies-994855:.

Дуже смачно, по солі також все прям смакота. Однозначно буду і далі таке м'ясо робити, бо смачно і дешевше виходить ніж купляти.  Трохи я тут затовсто нарізали шматочки, треба нагострити довгий ніж, а ніхто чекати вже не захотів.

 

IMG-ec40bbacfd441b80d388f2a94667e007-V.jpg

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Оце так м*ясо!!! Краса!!! Оля, виїжджаю))))

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
49 хвилин тому, Olima сказав:

приймайте моє м'яско

М"яско гарненьке!! схоже на мультяшне))

який в нього все-таки, смак, бо я не можу уявити, як воно? схоже на хамон?

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Алла, хамон я один раз лише куштувала, тей що продається в АТБ нарізаний в упаковці по 100г. І ось що можу з цього приводу сказати, ще м'ясо твердіше і цим воно мені більше подобається, бо хамон мені здався наче розмазня. Ніякого посторонього та неприємного запаху не має. Трошки більше посолене ніж хамон, який мені тоді здався прісним. 

Р.S. Куштувала я прошуто, а не хамон. Хамон я ще не пробувала ні разу :smile3:.

Алла, приготуй його. Дуже легко робиться, а результат пречудовий. Тим паче, що зараз погодні умови як раз для цього м'яса. 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Olima сказав:

дівчата, приймайте моє м'яско :smilie_essen:

. Вагу втратило трохи більше ніж 30%. Із куска в 1,275кг висохло до 0,95кг

Оля, я так зрозуміла  що ти не витримала потрібні 

 

В 18.06.2023 в 22:02, natamylove сказав:

 80 дней,как она вялилась,

У тебе получилось бистріше? 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година тому, Olima сказав:

хамон мені здався наче розмазня.

То точно не хамон. Він тверденький.

І мені такий вонючий... Чоловік привозив, коли в Іспанію їздив.  Цілим шматком. Порізали ми затовсто, як для хамона, то ледве вжували.

А як нарізку фабричну відкрили, то нічого так, можна поласувать) тільки я ніс закривала))

1 година тому, Olima сказав:

Алла, приготуй його. Дуже легко робиться, а результат пречудовий. Тим паче, що зараз погодні умови як раз для цього м'яса. 

Умовила) гляну, де взяти сіль. І нескромне питання))шия -це ошийок?:girl_red:

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Виходить що за 32 дні в моєму холодильнику м'ясо втратило 25,5%. В першому моєму повідомленні я не вірно порахувала відсоток.

Треба значить ще досушувати. Але мені смачно було. І в мене ще один кусок лежить, який зараз важить 0,717кг, а  клала його 1.025кг. Ось в меншому куску втрата ваги складає 30% на сьогоднішній день. Мабуть чим менший кусок, тим він бистріше в'ялиться :girl-th:

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 хвилину тому, Olima сказав:

Мабуть чим менший кусок, тим він бистріше в'ялиться :girl-th:

Скоріш за все, що так.

Об'єм менший, менший шлях солі до центру шматка і вологи назад:mail1:

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 хвилини тому, Алцьона сказав:

шия -це ошийок?

Так, саме на моєму фото це шия, яка переходить у балик. Темне м'ясо це шия, світле - балик. 

Алла, а у Вас не має точки видачі Розетка? У нас відкрили,  тепер так добре робити там замовлення з безкоштовною доставкою. Саме на Розетці я і купувала сіль.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 хвилину тому, Olima сказав:

Вас не має точки видачі Розетка

Я і не знаю. Укрпошта може? Там якісь вивіски бачила, про точки видачі, але не звертала уваги, чиї.

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

×