Таня, дякую, що принесла сюди цей рецепт і поділилася досвідом. Я давно на нього заглядалася, ще з того часу, коли тільки починала розбиратися що ж таке закваска, і у мене тих залишків було як у Матроскіна молока) Але чогось думала що ці кекси вийдуть більш хлібними і прісними, так їх і приготувала жодного разу. А ти пишеш, що вони пісочні. Як добре, що є люди, які пишуть відгуки, діляться досвідом. Тепер точно сміливо можна готувати. Ось тільки бріош сьогодні спечу, на наступні вихідні будуть ці кекси. Ех, я вже сама як булочка бріош, а все печу-печу)
А про соду. Я ще не настільки досвідчений пекар, щоб безапеляційно стверджувати, але мені здається, що кількість соди тут можна коригувати в залежності від того, наскільки давні і кислі залишки закваски. Адже сода в рецептах із залишками закваски додається для того, щоб невілювати кислоту закваски. Якщо я годую свою закваску двічі на день, то в мене за тиждень збираються залишки. Тобто, для мене це "залишки", хоча, практично, це майже активна закваска, а хто годує один-два рази на тиждень, то у них залишки будуть кислішими і менш активнішими. От для того, щоб готовий виріб не був кислий - додається сода.