Перейти до вмісту
Twist

Вітаємо!

Recommended Posts

%25D0%259C%25D0%25B5%25D0%25B4%25D0%25BE%25D0%25B2%25D0%25B8%25D0%25B9+%25D0%25A1%25D0%25BF%25D0%25B0%25D1%2581.jpg


Сегодня очень сладкий праздник,
Медку попробует, конечно, каждый.
Мёд на освящение в церковь все несут,
Ребята с нетерпением ждут, когда его нальют.
Медовый спас пришёл и Маковый уж тоже,
Пусть будет день для всех особенно хороший,
Уж тот, кто в помощи нуждается — поможем,
Любые беды все мы вместе превозможем.


Вітаю всіх зі Святом Маковія!


14 серпня святкуємо Перший Спас — Медовий

У серпні є три свята, що звуться Спасами, і перший з них — Медовий Спас – відзначається 14 серпня. У цей день колись починали збирати мед.
За переказами, князь Володимир саме в цей день прийняв хрещення, тому у стародавньому Києві 14 серпня освячували воду в Дніпрі і називали цей Спас «Спасом на воді».
Християнська церква 14 серпня вшановує сім святих мучеників – братів Маккавеїв (Авіма, Антоніна, Гурія, Єлеазара, Євсевона, Аліма й Маркелла), їхню матір Соломонію (чи Соломію) та їх учителя Єлеазара, які постраждали за відмову прийняти язичництво і прийняли мученицьку смерть.
Саме тому свято дістало ще одну назву – Маковія. Народ каже: де капала їхня кров, сходила велика полум'яна квітка, що одразу зацвітала, то і був мак.
Серед українців свято Маковія (Маковея) одне з найпоетичніших і найшанованіших. У дохристиянські часи цього дня вшановували Богів Спасів і освячували квіти, городину та криниці. Зрештою, прийнявши християнізовану назву, люди зберегли давні традиції.
Напередодні свята дівчата виготовляли “маковійську квітку” переважно з городніх і, частково, лісових квітів. Букет мав бути різнобарвним: з чебрецю, чорнобривців, кудрявців, настурцій, рути-м’яти, васильків, нагідок, маточника, польових сокирок, лугової материнки, роман-зілля тощо. Крім того, до «квітки» додавали і голівку невеличкого соняшника, і все це пов’язували червоною стрічкою. Дехто додавав кілька стеблин конопель чи льону.
У такому букеті кожне зело мало свій символ: рута-м’ята оберігала від усякої напасті і додавала здоров’я, ласкавці сприяли тому, щоб у родині була ласка, злагода і щирість, кудрявці – аби у хлопців вились кучері й любили їх дівчата, маточник освячував плодовитість бджіл, а сонях уособлював небесне світило, щоб воно було завжди ласкавим і милосердним до людей, тварин та рослин. Потім дівчата плели віночки, у яких йтимуть до храму.
Рано вранці церковні дзвони сповіщали про свято. Ненька будила дітей, оздоблювала «маковійську квітку» намистом, повивала червоною стрічкою, обгортала рушником і промовляла:
– На, доню, квітку цю, щоб ти була така гарна, багата й пригожа, як ця квітка, щоб тебе хлопці любили, як люблять люди квітку...
Менші хлопчики й дівчатка вибігали в квітник, робили й собі свіжі букетики і разом з усіма йшли до церкви. Після недовгої молитви священик виголошував світсько-повчальну проповідь для дітвори: аби були чемними, шанували батьків і старших, не лихословили, добре вчилися, допомагали по господарству, були охайними.
Це — чи не єдина церковна відправа, участь у якій переважно брали підлітки; вони навіть несли хреста й хоругви при обході храму. Потім усі ставали в коло і священик освячував квіти, а за годину-другу поверталися додому, де їх чекав святковий стіл з пісним сніданком (у цей день починавсяУспенський піст).
Серед страв мали обов’язково бути шуліки, коржики та пиріжки з маком. «Маковійську квітку» підвішували до сволока або ж до божниці, де вона висіла протягом року. З квітів при потребі готували ліки чи купелі, дівчата вплітали їх у коси, «щоб не випадало з голови волосся». З маківок дехто робив ліки від безсоння, зерном начиняли суслу (соски-смоктунці) і обсипали обійстя, «щоб відьми не доїли корів і не приносили вроків».
Оскільки Маковій вважався дівочим та дитячим святом, то юнь у цей день не працювала. Підлітки гралися на луках у різноманітні ігри, а молодь збиралася подалі від села, щоб повеселитись і поспівати, так званих, спасівських пісень (оскільки наступав піст, то в селі церква забороняла це робити). Хлопці у цей день жартівливо називали дівчат макодзюбками чи маковійками.
З Маковеєм, як, власне, і з іншими шанованими у народі святами, пов’язано багато різних цікавих повір’їв.
Так, мами, що мали на той час синів-вояків, несли «маковійський букет» одразу до родового дуба(посадженого на честь сина), клали між гіллям, прив'язували червоною бавовною: «На тобі, дубе, за те, що мені любе, щоб сина кулька не взяла, щоб легко десь жив, щоб силу мав твою і твою міць. Даю тобі, а ти дай моїй дитині».
Також існував звичай на Маковея дарувати одне одному освячені макові голівки, щоб був мир і злагода між людьми.
Молоді мами, роблячи купіль для дівчинки кидали у воду мак, щоб хлопців було, як макового насіння, а синові перед першою купіллю осипали маком голову, щоб у майбутньому був багатим і вправним господарем.
Добре було визначати на Маковея місце для нової криниці — «сам Господь водичку на добру споживу благословить». З криниць виносили відром води до води великої (ріки). Виливши, перевертали на березі відро і зверху сідали, обернувшись спиною до течії, «щоб шкоди від повені не було».
На ріках хлопці катали на човниках своїх дівчат, осипаючи зібраний квіт, з яким на воду ступили, «щоб личко довго не в'януло». У деяких селах священик власноруч двічі ладаном обкурював криниці, «щоб відьми здихали» та чари на воді не приймалися.
Миром, громадою сусідні села сходились на межі, обмінювалися калачами, бо Бог товариськість любить та щоб сусідські парубки не билися.
У Києві майже до ХХ сторіччя існував звичай на Маковея йти до Дніпра святити воду. Все чоловіче населення на водосвяття обов’язково мало з’являтися у козацькому одязі. Цього дня люди купалися, щоб очиститися від лихої сили та запобігти хворобам.
Наступний Спас — Яблучний — (Преображення Господнє) ми відзначатимемо 19 серпня. До цього дня вже мають бути зібрані всі зернові, тому Другий Спас відзначають як свято врожаю — кінець літа.
http://vitannja.blox.ua/html/1310721,262146,169.html?2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Всех форумчан с Медовым Спасом!

b2a40adec7ff.gif


......................В этот день совершается малое освящение воды, а также меда нового сбора, благословляется его употребление в пищу.
......................В этот день было принято печь медовые пряники, блины с маком и медом, пироги, булочки, плюшки с маком.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Всех с праздником Преображения и Яблочным Спасом!
Мира и добра!



Сегодня, в этот чудный, светлый праздник,
Пусть вас коснется ангела крыло,
Пусть станет мир хоть чуточку прекрасней,
Чтоб было на душе у всех светло.

Спас яблочный пусть вас одарит счастьем,
И в доме вашем будет мир всегда,
Чтоб миновало вас забот ненастье,
А беды утекали как вода.

Пусть никогда не входит в двери горе,
Господь хранит на жизненном пути!
Чтоб захлестнуло вас здоровья море
И счастье вас легко смогло найти!


gallery_392_102_32540.jpg
gallery_392_102_813527.gif

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
file1955546_481085183.gif

С Яблочным спасом! С Яблочным спасом!
К осени дело ─ готовьте запасы.
В белых одеждах святите плоды,
Чтобы зимою не ведать нужды.
Спелое яблоко с верою съешь,
И непременно дождешься чудес!
Пирог испеките, друзей угощайте.
Лето уходит ─ осень встречайте..


С ПРАЗДНИКОМ ВАС, ДОРОГИЕ МОИ!!!


Преображение Господне 2014. Яблочный (Второй) Спас
история

19 августа

Церковное название Яблочного Спаса — Преображение Господне. Праздник, начиная с 4 века, отмечают 19 августа. По библейским преданиям именно в этот день Иисус в момент молитвы на горе Фавор преобразился перед своими учениками, невольно ставшими свидетелями разговора будущего Спасителя с пророками. Христос узнал о своем предназначении и той миссии, которую ему суждено выполнить, но строго запретил своим последователям рассказывать об этом людям.

Яблочный спас широко отмечается православными христианами. В этот день обязательно освящают плоды в церкви, а потом едят их сами, раздают бедным и несут на могилы родственников и незнакомых людей. Подробная история праздника Яблочный Спас.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%8C-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B0.jpg


Наш стяг-пшениця у степах
Під голубим склепінням неба!


Зі святом вас!

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
47501734.jpg


З Днем Незалежності ми вас вітаємо!
Україну любити щиро бажаємо!
З Богом долати усі негаразди,
Свою волю нікому не дати украсти.
Українську історію бережно знати,
Українськую гідність не дати топтати,
Прадідів-козаків тихо шанувати,
Мову, сім'ю, церкву свою захищати.
В Новий День народження нашої Неньки
Бажаємо щастя й достатку рідненькій!
Щоб усі її діти із цілого світу
Повернулись додому жити довіку.


:ukr: :ukr: :ukr:

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Vilapo:, Леночка, с праздником Независимости Украины! Какая чудная фотография деток! Сразу же улыбнулась...

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Девочки и мальчики! Всех нас с праздником - Днём Независимости :ukr:

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Традиционно в последнее воскресенье августа в Украине празднуют День Шахтера.

 

1306159859.jpg
960.jpg

 

Дорогие наши земляки ! С Праздником Вас ! Мы с Вами !

СКОРЕЙШЕГО МИРА ТЕБЕ , ДОНБАСС !

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
IMG_8148.jpg


С ДНЕМ ШАХТЕРА !
С ПРОФЕССИОНАЛЬНЫМ
ПРАЗДНИКОМ !


И пошел уголек отборный
По конвейерам на-гора,
Помнит все этот мастер горный,
Словно пережил лишь вчера.
Шахта ... Что для него дороже
Этой шахты, с детства родной ?
И опять человек хороший
Опускается в свой забой !
Завтра, как и вчера,
Уголек на-гора подадут,
Как ведется, шахтеры.
Труд, нелегкий совсем,
Труд, который не всем
По плечу, по нутру, по задору.
Без шахтеров - нельзя.
Поздравляем, Друзья,
С Вашим Праздником !
С Днем Вашим светлым !
Пусть везде и всегда
Повернется судьба -
К Вам лицом -
Только самым приветным !





СКОРЕЙШЕГО МИРА ТЕБЕ , ДОНБАСС !

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Донецк 145-летие !
Самый зелёный промышленный город мира !
Год основания: 1869 г.
Донецк отмечает день города в последнее воскресенье августа.
В 2014 году эта дата - 31 августа.

1401284233_nochnoy_doneck.jpg


1.jpg


Donetsk%20city.jpg


14859.jpg


vokzal.jpeg


QVKQ3g9ts6w.jpg


xd4CYynm_iM.jpg


1TTt0WmYJls.jpg


6dUoQTH6BH8.jpg


lARl4L3Qojg.jpg


Мира Вам, горожане! Мира тебе, родной Украинский Донецк !

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Сегодня Одессе- маме 220 лет!

Поздравляем Свету lana19 и всех жителей Одессы с праздником!


Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ой,а я и не знала!!.......Светочка,и мои поздравления!!!!!!! Самое большое пожелание- что бы ваш город не знал слово война....

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Всех моих дорогих девочек Наташечек, Натусиков и Натсиков,

поздравляю С ДНЕМ АНГЕЛА, С ДНЕМ НАТАЛЬИ!!!


514524.gif


2209106.jpg


ltfClZPr-OU.jpg


Вас, Натальи, от души
Я хочу поздравить!
С праздником таким святым
И хочу добавить,

В именины, в этот День
Вам желаю счастья!
Ходит пусть любовь, как тень,
Чтоб ушли ненастья!

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Спасибо, Наташенька! Я очень люблю этот праздник!

 

Еще сегодня отмечают День Освобождения Донбасса от фашистских захватчиков. Актуально и в наше время.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Всех, всех Наталочек, поздравляю с именинами! :d_daisy: Мира всем - вам и нам! :hy:

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Всех Наталочок с именинами! Пусть ангел-хранитель отгоняет темные тучки, чтобы всегда светило солнышко!!!

И пускай Адриан и Наталья оберегают наши семьи!!!

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

×