Перейти до вмісту
Natali06

Кухонні посиденьки (балачки)

Recommended Posts

Неля, для Бере треба запилювач. В мене менеджер перед заказом питав, які груші в мене вже ростуть, дуже зрадів, що я буду Бере саджати біля Клаппи. Він радив садити за 3 метри від неї, а в мене так і буде десь 5 метрів. Так що це обов*язково враховувай перед тим, як свою Клаппу зрубати. 

Або в сусідів десь поруч буде груша для запилення.

Ото почитай за Вільямс https://megasad.net/ru/grusha_vilyams_krasnyy_ruzh_delbara/

В мене ця груша неперевершена як по красоті, так і по смаку!!!

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А в нас булькають батареї! Заповнюють систему водою і будуть вмикати опалення! Хоча ще доволі тепло, на вулиці +15 і вдома +20-20,5. Могли ще почекати з тиждень, все платити менше за опалення.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Света, я тоже так думаю. А им наоборот хочется поскорее, чтоб денюшки капали за услугу.))

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ні, то в нас булькотило в батареях мабуть систему заповнювали водою. Опалення ще немає. На днях прогнозуют вже значне похолодання, то можуть з понеділка вже включити котельню. Спочатку садочки-школи-лікарні, потім вже в будинки піде. В мене котельня прямо поруч з домом, нам швидко дають тепло (старша по будинку має там якийсь свій блат і приходять дом вмикати раніше інших). Так шо чекаємо. Поки тепло в квартирі і на вулиці.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дівчата, навчіть варити смачну пшоняну кашу!!! Не з гарбузом, а просто пшоняну на гарнір. Вова її раніше не міг їсти, шлунок не приймав, то я й не варила. А зараз вже їсть все потроху, от і купив сьогодні по акції в АТБ всяких круп. Заказав на сніданок пшоняну кашу.

В нас немає такого гарніру, я дивилася.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
48 хвилин тому, справжня господиня сказав:

Дівчата, навчіть варити смачну пшоняну кашу!!! Не з гарбузом, а просто пшоняну на гарнір. Вова її раніше не міг їсти, шлунок не приймав, то я й не варила. А зараз вже їсть все потроху, от і купив сьогодні по акції в АТБ всяких круп. Заказав на сніданок пшоняну кашу.

В нас немає такого гарніру, я дивилася.

З пшона дуже смачна каша-зливанка, але мені здається, що на ранок вона вам не підійде, бо вона заправляється смаженими шкварками з цибулею.

Це традиційна каша Слобожанщини. Пшоно запарати. У кількості води як для варіння каші (2:1, можна трішки менше води) відварити 2 цілих картоплини, розтовкти, повернути їх в каструлю, додати пшоно, посолити, варити на маленькому вогні. Як пшоно буде майже готове - додати зажарку з цибулі на салі, перемішати, довести до готовності. Збити окремо яйце, додати до каші, швиденько гарно розмішати аби яйце не згорнулося, зняти з вогню, вкутати, залишити "дозрівати". Каша ситна і смачна.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Наталя, дуже цікава каша, але зовсім не наша. Ото жарене сало нам табу.

Я вже зварила в скороварці, але ще не відкривала. Завтра вранці подивлюся.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Знайшла ось такий рцепт із пшонки

РЕЦЕПТ:
Форма-пасочниця на 1 кг (висота – 16,5 см, ширина нижньої частини – 11 см, ширина верхньої частини – 3,8 см) – цією масою заповнюється на 70%, якщо хочете повну форму беріть + 30% до грамування
🍃Пшоно розварене 300 грам (пропорції 1 до 4)
🌱Шоколад темний 75% 200 грам (можна взяти магазинний або зробити свій у пропорції 100 грам какао тертого, 50 грам какао олії та 50 грам цукру)
Важливо брати шоколад, який вам подобається за смаком, тому що основа Великодня нейтральна і основний смак надає їй саме шоколад.
☘️Яблучне пюре 150 грам (запікаю яблука в духовці)
🍃Сироп топінамбуру 60 грам (або цукор 45 грам + 15 грам води)
🌿Вода тепла питна 100 грам

Послідовність дій:
Запікаємо та пюруємо яблуко, до моменту приготування пюре має бути теплим, його можна зробити заздалегідь і просто підігріти.
Варимо пшоно - для цієї паски нам потрібно розварене пшоно, я беру 4 частини води до 1 частини пшона, на цей рецепт це буде 100 г пшона і 400 г води. Небагато каші залишиться, До моменту приготування пшоно має бути свіжозвареним і ще теплим (це найважливіший момент).
Топимо шоколад на водяній бані (не перегріваємо).
Підігріваємо питну воду.
Перед початком процесу необхідно приготувати ємність, у якій ви будете готувати.
Коли форма готова, просто змішуємо всі інгредієнти разом, помістивши їх у блендер у наступній послідовності:
вода, пшоно, яблучне пюре, сироп, розтоплений шоколад. Нагадую, що все має бути теплим (крім сиропу, він може бути кімнатної температури).
Наповнюємо форму, даємо стабілізуватися 4-6 годин, але краще за ніч.

 

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Пшоняна каша з рикоттою

  Ресторан "il Forno"

► Каша:
Пшоно - 50г.
Вершки 33% – 50г.
Молоко 3,2% – 100г.
Гарбуз – 40г.
Сметана – 15г.
Рікотта – 30г.
Курага – 15г.
Мак – 1г.
Цукор – 3г.
Сіль морська – 1г.

Пшонка промивається, злегка обсмажується і нудиться в спеціальному горщику (куди додаємо сіль, цукор) із вершками, молоком і гарбузом при температурі 140 градусів під кришкою близько 40 хвилин до повної готовності самої каші.
При подачі до каші йде рикотта, збита зі сметаною, мак та курага.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Лана, дякую. Але мені було треба простої каші без нічого. Сподіваюсь, твої рецепти колись мені стануть у нагоді.

Вчора пошаруділа по інету, зварила в скороварці. Сьогодні їли, ДУЖЕ сподобалася, вийшла розсипчата, смачна, котлетка і салат з моїх останніх помідорів і перців довершив картину. Тепер як шлунок Вови відреагує, так і буде далі. Але хоч собі все одно буду іноді варити.

 

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вже запіздно,  но все одне напишу. У мене є такий рецепт. Раніше частенько  готувала, а потім щось забула за цей рецепт.  Но він з молоком, хоча і не молочн каша, а больше похож на запеканки.

Пшенник.

1 стакан пшена

1 л молока высокой жирности , лучше топленного

1/4 пачка сливочного масла

0,5 ч.л соли

2 ст.л сахара

Пшенник готовится в духовке в керамической, чугуннуй или стеклянной кастрюльку или форме. Желател но чтобы она была с низким бортиком и широкая.

По его хорошо промыть до прозрачной воды, потом откинуть на сито и промыть кипятком. Дать хорошо стечь воде. Духовку включить на 200*. В кастрюльку вылить молоко, соль, сахар и высыпатпшено. Хорошо размешать и сверху настрогать кусочки масла. Ставим в духовку не дожидаясь её разогрева на 1,5-2 часа. Крышкой не накрываем. Пшенник готов когда сверху покроется румянной корочкой и начнет отставать от стенок кастрюльки. Даем ему отдохнуть в выключенном духовке минут 10-15. Подаем с ягодами протертыми, сметаной или сливками, можно с маслом. Можно по желанию пекли с изюмом, урагой или черносливом.

Это очень вкусно! Пока писала, так захотелось! И дома пшена скопилось достаточно, с гуманитарки. Сегодня уже не сделаю, а завтра надо молочка прикупить и приготовить. А то мы с мужем на молочные каши с ягодами подсели. А вот про пшенник совсем призабыла.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А я собственно чего зашла? Мужа по дороге с Киева угостили белыми грибами. 4 грибочка, но большие.

Вот такие

IMG_20231111_135435.thumb.jpg.e74d24617fd68e2d889c1406f663a7d3.jpg

 

Скомандовал чтобы я с картошкой их пожарила, хотя у меня первая мысль была в баночку закатать. Но беда в том что я первый раз в руках держу этот гриб. К своему стыду никогда и не готовила его. Нет, вспомнила что ещё в молодости покупали сухие грибы и варила борщ постный. После этого кроме вешенки и шампиньонов никаких других грибов не готовила, маслята  правда замороженные покупала в Варусе для курника несколько раз.

Посмотрела рецепты в интернете и везде по разному пишут. В одних рецептах предварительно отваривают грибы, в других сразу сырые жарят. Муж доказывает что не надо отваривать. Что они в армии на полигоне собирали и сырые жарили вместе с картошкой. Так надо предварительно приваривать?

Готовить буду когда приду с работы, вечером.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
49 хвилин тому, musinka сказав:

Так надо предварительно приваривать?

Неля, білі гриби потрібно обов'язково попередньо відварити. А ще у Маріани Душар прочитала, що варити потрібно доти, доки гриби не опустяться у воді на дно каструлі. На Прикарпатті скільки купувала гриби, питалася чи відварювати - завжди підтверджували, що обов'язково. Білий гриб цінний своїм білком, але водночас він важкий на шлунок. 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Наталя, дякую. Значить треба варити. А то тільки в одному рецепті господиня каже що варить. Всі інші сразу смажут. Відвар потім виливають?

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 хвилини тому, musinka сказав:

 

Неля, рада бути корисною. Про відвар якось ніколи не задумувалася, завжди виливаю

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Неля, дякую за кашу, але це для нас дуже жирно, багатенько холестерину. У Вови по аналізам він на верху по допустимому і трооошечки вище. Тому бажано обмежувати тваринний жир. А смак в тієї каші саме в смачному жирку)))

Про гриби. Відвар не виливай! Хоч він буде темненький, проціди його і звари на ньому супчик з шампіньонами, додай ще кубик грибного бульону, буде бімба!

А вари гриби не менш 20 хвилин. Стільки я варю гливи, поки вони осідають в каструлі.

Сьогодні в нас на базарі бачила продавали польський гриб по 200 грн/кг. Ну такий красивий, як з картинки. Десь люди збирають, знаю їздять в Полтавську обл.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, musinka сказав:

Так надо предварительно приваривать?

Гарно почистити, порізати, помити, кидати в підсолений окріп. Варити більше 10 хвилин не треба! Далі на друшляк, промити, дати стекти воді і смажити. 

 Це якщо дуже вже хочеться відварити. Я б для себе не варила.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 02.11.2023 в 20:15, справжня господиня сказав:

Неля, для Бере треба запилювач. В мене менеджер перед заказом питав, які груші в мене вже ростуть, дуже зрадів, що я буду Бере саджати біля Клаппи. Він радив садити за 3 метри від неї, а в мене так і буде десь 5 метрів. Так що це обов*язково враховувай перед тим, як свою Клаппу зрубати. 

Або в сусідів десь поруч буде груша для запилення.

Ото почитай за Вільямс https://megasad.net/ru/grusha_vilyams_krasnyy_ruzh_delbara/

В мене ця груша неперевершена як по красоті, так і по смаку!!!

 

Бере це група сортів. Вільямс і Клаппа(любимица Клаппа) обидва туди входять. На скільки я знаю вони самозапильні. Просто менеджер хоче більше втюхати

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин тому, справжня господиня сказав:

 

Вчора пошаруділа по інету, зварила в скороварці. Сьогодні їли, ДУЖЕ сподобалася, вийшла розсипчата, смачна, котлетка і салат з моїх останніх помідорів і перців довершив картину. Тепер як шлунок Вови відреагує, так і буде далі. Але хоч собі все одно буду іноді варити.

 

 

Света, напишите подробнее, пожалуйста, как варили пшено в скороварке: пропорции, время приготовления.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Дачниця сказав:

Бере це група сортів. Вільямс і Клаппа(любимица Клаппа) обидва туди входять. На скільки я знаю вони самозапильні. Просто менеджер хоче більше втюхати

Тетяна, не зрозуміла, що мені хотіли більше втюхати. Клаппа в мене вже росте років 30, мені порадили Бере посадити поруч. Нічого більше моїх бажань мені не пропонували.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Elenka сказав:

Света, напишите подробнее, пожалуйста, как варили пшено в скороварке: пропорции, время приготовления.

Лена, в мене Поларіс на 3л, обожнюю її. Каші варю тільки в ній.

Пшоно мила пару разів просто водою і два рази ще заливала окропом хвилин на 5, злила. Крупу 1 мст всипала в чашу, налила 2 мст води, посолила. Режим Крупи 30 хв. (в мене по замовченню) рівень тиску 3 (найвищий), клапан на кришці закрит. Після програми не відкривала, стояло до ранку.

Ясно, що каша була грудкою, але Вова на сковорідці її роздавив и трошки пропарив з сливочним маслом. Каша розсипчата, дуже смачна.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Спасибо, Света!💐У меня тоже есть Полярис, но на 5л.

Плохо в ней то, что проги начинают работать не от закрытия клапана. Теперь понятно почему 30мин , а не меньше.

Только прога ПАР начинает отсчёт времени правильно. У меня Полярис отдыхает пока. Готовлю в Декс скороварке, она хоть и простенькая, но готовит правильно)) К тому же к ней есть стальная чаша , она для бульонов , холодца самое то. А в Полярис чаша не встала, иногда пропускала. Перестала пробовать.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 години тому, справжня господиня сказав:

Тетяна, не зрозуміла, що мені хотіли більше втюхати. Клаппа в мене вже росте років 30, мені порадили Бере посадити поруч. Нічого більше моїх бажань мені не пропонували.

До речі, може кому буде цікаво. Зараз продають дерева на яких привито декілька сортів. Я собі таке посадила. На ньому Талгарська красуня, Вільямс і шось третє, я забула😉

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години тому, Elenka сказав:

Спасибо, Света!💐У меня тоже есть Полярис, но на 5л.

Плохо в ней то, что проги начинают работать не от закрытия клапана. Теперь понятно почему 30мин , а не меньше.

Только прога ПАР начинает отсчёт времени правильно. У меня Полярис отдыхает пока. Готовлю в Декс скороварке, она хоть и простенькая, но готовит правильно)) К тому же к ней есть стальная чаша , она для бульонов , холодца самое то. А в Полярис чаша не встала, иногда пропускала. Перестала пробовать.

Лена, так 30 мин это просто среднее. Кнопками я могу и меньше время сделать, и больше.

Также могу изменить уровень давления в любой проге с давлением или даже совсем его отключить. И будет каша вариться без давления.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години тому, Дачниця сказав:

До речі, може кому буде цікаво. Зараз продають дерева на яких привито декілька сортів. Я собі таке посадила. На ньому Талгарська красуня, Вільямс і шось третє, я забула😉

Таке бачила, але с Бере не було.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз

×