Ингредиенты:
Горох колотий сухий - 1 стакан
Теляча грудинка - 500 гр
Картопля - 4-5 шт.
Цибуля - 2 шт.
Морква - 2 шт.
Молоко - 1 літр
Телячі ребра копчені - пару штук
Сіль, спеції за смаком, у мене:
- лавровий лист
- чорний перець горошок
- духмяний перець горошок
- насіння кропу
- насіння перцю болгарського
- паприка копчена
Зелень
Сухарики
Приготування:
Я варю цей суп в скороварці на 6 літрів, тільки не електричній, а такій, що на плиті гріється. Варю завжди багато, продукти в мене розраховані десь на 5 літрів готового продукту. Звичайно, варити можна і звичайній каструлі на плиті, але це буде в рази довше.
Отже, в каструлю-скороварку скласти відразу добре промитий (щоб не пінився) горох, картоплю, по одній цибулину і морквину (всі овочі цілі) і м'ясо цілим шматком. Про м'ясо окремо хочу сказати. На цей суп я вибираю саме телячу грудинку, м'ясний шматок з хрящиками і тоненькими плівочками. При варці плівочки розімлівають, хрящики теж віддають свій желатин, а м'яско стає м'якеньмим і мастким таким, як в холодці, тільки ніжніше, якось так. Залити водою десь на третину каструлі. Додати всі прянощі і спеції, крім солі. Закрити скороварку і варити з моменту напрання тиску 30 хвилин.
За цей час на вершковому маслі піджарити дрібно порізану цибулину і натерту на крупній терці морквину.
Коли приготується горох з м'ясом, з каструлі дістати м'ясо (його гарячим розібрати на дрібні шматочки), натомість туди викласти зажарку, я ще додаю заморожені фенхель, кріп та петрушка, посолити і перебити все добре погружним блендером.
Вилити в каструлю молоко, додати варене м'ясо і копчені ребра. Обов'язково весь час помішуючи довести до кипіння і проварити пару хвилин.
Подавати з сухариками.
Суп виходить ну дуууже смачний, запашний, ситний. У нас в сім'ї це фаворит серед супів. На питання "що приготувати, хто чого хоче?" в більшості випадків варіантів немає :) я відразу написала, що варю велику каструлю, але він у нас не затримується.
Я впевнена, що для більшості я взагалі не відкрила Америки, але, можливо, комусь буде цікаво.